Feng-šuej: Pravidla pro zařizování interiéru (6)

 

Zajímáte se o učení feng-šuej? Pak je tento seriál určený právě pro vás. V šestém dílu se budeme věnovat předsíni, chodbám a schodištím.

 

Předsíň, chodba, schodiště… úplně první prostory, které vidí každý návštěvník vašeho domu či bytu. Velkou pozornost si zaslouží zejména předsíň, která jaksi navozuje náladu, se kterou host (ale i vy sami) do interiéru vstupuje. Nejen z tohoto důvodu je důležité mít ji zařízenou správným způsobem, přestože ve srovnání s jinými místnostmi v ní trávíme jen naprosté minimum času.

1. vstupními dveřmi dovnitř vchází i energie. Z tohoto úhlu pohledu jsou nevhodné například velké dvoukřídlé nebo prosklené dveře. Pokud se otvírají proti stěně, pověste na ní pěkný obrázek.

2. proti vstupním dveřím by v žádném případě nemělo viset zrcadlo.

Zdroj: decoration-ideas.org

 

3. chodby ve větším domě (i bytovém) nesmí působit depresivně – měly by být prostorné a provoněné.

4. není moc horších věcí, než příliš přeplácaná předsíň. Jedna květina, jedno umělecké dílo atd. bohatě stačí.

5. vstupní dveře je dobré ozdobit. Třeba mosazným klepadlem, doplňkem z přírodnin atd. Hned za ně umístěte zvonkohru.

Praktická vintage lavice s bočním vyřezáváním:

6. strmá nebo spirálovitá schodiště jsou z hlediska feng-šuej problematická, stejně jako schodiště s volným prostorem mezi jednotlivými schody.

7. do předsíně se velmi hodí malý oltář se svíčkami, vonnými tyčinkami, soškami, krystaly atp. Co se nábytku týče, ideální je dřevěný vintage nábytek. Ovšem čím méně ho v předsíni bude, tím lépe.

8. pořiďte si takzvaného ochránce vchodu – sošku, která slouží k zahnání zlých duchů a mocností.

Zdroj: 0.tqn.com

 

9. předsíň by měla být dobře osvětlená (nezapomeňte, že často zde nejsou žádná okna) a samozřejmě i uklizená. Boty patří do botníku, oblečení do skříně (nejlépe vestavěné).

10. barvy – vstupní prostory je nejlepší vymalovat barvami podporujícími energii vody, tedy především různými odstíny modré.