Feng-šuej: Pravidla pro zařizování interiéru (5)

 

Zajímáte se o učení feng-šuej? Pak je tento seriál určený právě pro vás. V pátém dílu se budeme věnovat koupelně a toaletě.

 

Koupelna a toaleta jsou z pohledu feng-šuej velmi problematické místnosti, neboť odpadním potrubím může unikat pozitivní energie. Proto se doporučuje nechávat odpady v umyvadle a vaně uzavřené (totéž pochopitelně platí i pro záchodový poklop). Rozhodně byste neměli zapomínat zavírat dveře, zvlášť pokud máte koupelnu/toaletu propojenou s ložnicí (nejhorší možná varianta).

Přestože v koupelně a na toaletě trávíme jen minimum času, jejich zařízení se rozhodně nevyplácí podceňovat!

1. pokud máte záchod i vanu (případně sprchu) v jedné místnosti, měli byste je oddělit – například závěsem.

2. v koupelně a na toaletě působí velmi příjemně zelené rostliny.

Zdroj: feng-shui-and-beyond.com

 

3. odpady, kohoutky i baterie musí být ve skvělém stavu. V žádném případě by vám nikde neměla kapat či dokonce prosakovat voda. Tedy pokud chcete, aby se vás držely peníze.

4. koupelna je jednou z mála místností, do kterých můžete bez obav umístit zrcadlo (případně více zrcadel). Ale pozor – nesmí se v něm odrážet záchodová mísa.

5. máte v koupelně/na toaletě okno? Jestli ne, investujte do dobrého vzduchového ventilátoru. Kromě kvalitního větrání je důležité rovněž dostatečné osvětlení.

Chcete být originální? Pořiďte si do koupelny například tuto dřevěnou vintage skříňku:

6. do koupelny se velmi hodí dřevěný vintage nábytek, který pomáhá navodit příjemnou atmosféru. Kachličky v barvách země zase dokážou skvěle stabilizovat prvek Voda.

 

7. špinavé prádlo raději uchovávejte v uzavíratelném koši. Ručníky dávejte hned po použití sušit.

8. provoňte koupelnu a toaletu pomocí tyčinek a svíček. Aerosolové spreje či rozprašovače nejsou pro tento účel příliš vhodné.

Zdroj: feng-shui-and-beyond.com

 

9. koupelna i toaleta by se správně měly nacházet co možná nejdál od hlavních vstupních dveří, kuchyně, jídelny, ložnice i obývacího pokoje.

10. barvy – vyhněte se příliš tmavým barvám a agresivním kontrastům. Špatná nemusí být například světle zelená. Modrá má své zuřivé zastánce i odpůrce – podle některých jde o nejlepší barvu, podle jiných je tomu přesně naopak.