Feng-šuej: Pravidla pro zařizování interiéru (3)

 

Zajímáte se o učení feng-šuej? Pak je tento seriál určený právě pro vás. Ve třetím dílu se budeme věnovat dětskému pokoji. 

Zařídit dětský pokoj v souladu s filosofií feng-šuej je poměrně náročné. Tato místnost totiž slouží hned k několika různým účelům (děti si v ní nejen hrají, ale také spí a učí se) a je proto velmi důležité zajistit v ní správný tok energie. Jak toho dosáhnout?

1. čelo dětské postele by se nemělo dotýkat stěny, ve které jsou okna či dveře. Přesvědčte se, zda na postel nesměřuje nějaká ostrá hrana (skříně, stolu atd.) a zda není umístěna v průvanu.

2. do dětského pokoje pořiďte více různých druhů osvětlení (lustr, lampičku…). Důležitý je i dostatek přirozeného světla.

Zdroj: furniture.trendzona.com

 

3. pro umístění psacího stolu platí podobná pravidla jako v případě postele. Dítě by rozhodně nemělo sedět zády ke dveřím.

4. zapomeňte na plasty a jiné umělé materiály. Nejen nábytek, ale i podlaha, bytové doplňky atd. by v ideálním případě měly být vyrobené ze dřeva.

5. čím méně elektronických zařízení se v dětském pokoji nachází, tím lépe.

Do dětského pokoje se hodí dřevěný a barevný nábytek. Například tento oranžový psací stůl ve vintage stylu:

6. dětský pokoj určitě nemusí být perfektně uklizený. Ba právě naopak - někteří autoři přímo doporučují, aby působil mírně chaoticky. Měli byste ho však často větrat.

 

7. pokud je místnost větší, rozdělte ji (třeba jen opticky) do tří zón – na hraní, odpočinek a učení – a každou zařiďte individuálně.

8. na zeď pověste nějakou povedenou rodinnou fotografii.

 

Zdroj: furniture.trendzona.com

 

9. co se orientace pokoje týče, nejlepší je východní nebo jihovýchodní směr.

10. barvy – dětský pokoj by měl být co nejvíc barevný. Klidně popusťte uzdu fantazii a zvolte takové barvy, které se vašemu potomkovi nejvíc líbí. Oblíbená je například modro-zelená kombinace.