Feng-šuej: Pravidla pro zařizování interiéru (1)

 

Zajímáte se o učení feng-šuej? Pak je tento seriál určený právě pro vás. V prvním dílu se budeme věnovat obývacímu pokoji.

 

O feng-šuej, tradičním čínském učení, které se snaží nastolit harmonii a umožnit ničím nerušený tok energie čchi, jsme již na homelove.cz psali. Tato problematika je však velmi obsáhlá a proto jsme se jí rozhodli věnovat samostatný seriál. V dnešním  - úvodním – dílu vás seznámíme s nejdůležitějšími pravidly týkajícími se zařízení obývacího pokoje.

1. pokoj musí být uklízený, vzdušný a v neposlední řadě by v něm měl být dostatek světla.

2. co nábytku týká, jednoznačně platí, že kvalita má přednost před kvantitou. Velmi vhodný je například vintage nábytek, v ideálním případě se zaoblenými hranami (kvůli proudění energie).

Bílo-žlutý konferenční stolek ve vintage stylu:

3. pohovky a křesla by v žádném případě neměla být natočena zády ke dveřím.
 

4. na stůl patří jen živé, nikoliv umělé či sušené květiny. Stůl nikdy nestavte přímo proti dveřím.

5. v obývacím pokoji by určitě nemělo chybět zrcadlo. Platí pro něj však totéž, co pro stůl. Pokud si nejste jisti kam s ním, použijte ho třeba k prosvětlení nějakého tmavého rohu.

Zdroj: laurieflower.com
 

6. domácí elektronické přístroje jako televizor, domácí kino atd. by měly být u stěny, ne ve středu místnosti.

7. z bytových doplňků lze doporučit různá výtvarná díla, vodní fontánky a solné lampy. Perfektní jsou také rodinné fotografie ve vintage rámečcích nebo akvária s rybičkami (symbol úspěchu).

8. na zem můžete kromě koberce (ideálně oválného nebo kulatého) položit i podušky a polštářky.

Vintage doplňky:

9. chcete-li mít v obýváku knihovnu, pořiďte si raději prosklenou. Otevřená prý vyzařuje negativní energii.

10. barvy – feng-šuej preferuje teplejší barvy jako oranžovou, žlutou či zelenou, ale vedle nešlápnete ani s hnědou a bílou. Nepřehánějte to s červenou.