Fascinující dům Mirandy Lake

 

Napadlo by vás postavit si k bazénu starý patrový autobus a zřídit si v něm posezení? Majitelka této úchvatné nemovitosti to udělala…

 

Dům talentované umělkyně Mirandy Lake se nachází v New Orleans. Ihned po projití vstupními dveřmi se vás však zmocní pocit, že jste se právě stali součástí  jedné z jejích surrealistických koláží. Na každém kroku tu narazíte na různé sošky či malby zvířat – z hrnce plného barevných květin na vás vykoukne plastová jelení hlava, v rezavém psacím stroji „hnízdí“ keramičtí ptáčci atd.

 

„Tenhle dům vnímám jako jakési rozšíření portfolia mých uměleckých prací,“ vysvětluje Miranda, která se již od malička zajímá o zoologii a vše, co nějak souvisí se zvířaty.

Obývací pokoj je vymalovaný krásnou tmavě modrou barvou. Na luxusní polstrované pohovce s oblibou odpočívají Mirandini psi. Všimněte si „zrcadlového“ konferenčního stolku:

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Do ložnice se kromě postele vešla také stylová komoda a spousta dalších věcí. Většina z nich pochází z obchůdků a bazarů v Londýně, Istanbulu či Kapském měste:

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Odpočinkový koutek je zařízený kombinací starožitného a vintage nábytku. Jedním slovem - nádhera:

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Tomuto pokoji dominuje velký krb, nad kterým visí jedna z Mirandiných koláží. Za pozornost stojí rovněž zelená lesklá pohovka:

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Ručně malovaný dřevěný bar s nápisem „Vyrobeno společností Coca-Cola pro Jena Street Social Club“ je zkrátka nepřehlédnutelný:

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

Kromě patrového autobusu má Miranda na zahradě také karavan. V jejím království pochopitelně nechybí ani klasická venkovní posezení:

Zdroj: apartmenttherapy.com