Farmhouse KingsCross: Restaurace ve vintage stylu

 

Vintage nábytek stále častěji nachází uplatnění i v hotelových či restauračních prostorách. Ukázkovým příkladem může být australský Farmhouse KingsCross.

Restaurace, ve které je jen jeden jediný rustikální jídelní stůl. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat Farmhouse KingsCross, který nedávno vznikl v prostorách zrekonstruovaného zemědělského statku v Sydney.

A nutno říct, že jeho provozovatelé si na nedostatek návštěvníků rozhodně stěžovat nemohou. Jedním z důvodů je i skutečnost, že Farmhouse KingsCross navrhl známý australský designér Nicholas Gurney. Ten své vlastní studio založil teprve před rokem, ale velmi rychle se mu podařilo udělat si dobré jméno a v současné době je o jeho služby obrovský zájem.

Zdroj: trendland.com
 

Pro projití vstupními dveřmi se rázem ocitnete v úplně jiném světě. Interiér restaurace je inspirován evropskými domácnostmi 19. století. Kromě výše zmíněného stolu – dominanty místnosti – vás nepochybně zaujme také dřevěné obložení stropu a stylový dřevěný bar a židle. Na dřevě vám zde donesou dokonce i jídelní lístek a účet:

Zdroj: trendland.com
 

Ve Farmhouse KingsCross je celkem dvacet míst k sezení a proto ho s oblibou navštěvují především početnější rodiny a skupinky přátel. Stojí za zmínku, že většina vybavení interiéru byla vyrobena z recyklovaných a rekonstituovaných materiálů. V případě nábytku se pochopitelně jedná o poctivou ruční práci.

Zdroj: trendland.com
 

Pokud tedy někdy budete mít cestu do Sydney, určitě se ve Farmhouse KingsCross zastavte. Dýchne tu na vás atmosféra dávné minulosti a dost možná dostanete chuť pořídit si nějaký pěkný vintage kousek i do své domácnosti. Například tuto překrásně vyřezávanou komodu: