Etno styl v moderním interiéru: 6 skvělých tipů

 

Rádi byste svoji domácnost zařídili kombinací moderních a etno prvků? Z tohoto článku se dozvíte jak na to…

 

Africké sošky na stole, perský koberec na podlaze, orientální vintage nábytek… také máte podobné věci rádi? Pak se řadíte k příznivcům takzvaného etno stylu, který čerpá inspiraci ze světových kultur.

Zdroj: splendia.com

 

Zakomponovat tyto prvky do moderního interiéru ovšem rozhodně není jednoduché. Profesionální bytoví designéři naštěstí znají celou řadu triků, s jejichž pomocí lze dosáhnout v pravdě vynikajících výsledků. Co všechno se tedy do místnosti zařízené ve stylu etno hodí a čeho se naopak vyvarovat?

1. dřevěná podlaha – tento typ podlahy dozajista ocení každý milovník exotiky. Dřevo může být přírodní, bělené nebo barvené.

2. ručně vyráběné bytové doplňky – ideální jsou bytové doplňky z přírodních materiálů jako bambus, proutí, mořská tráva atd.

3. lidové motivy – lidové motivy naleznete nejen na tapetách či textiliích, ale například i na porcelánu. Ovšem nic se nesmí přehánět! V ideálním případě se zaměřte pouze na jednu vybranou kulturu a zbytečně neexperimentujte.

KomodY a Skříňky

komoda

 
4. červená barva – červeně laděné etno interiéry mají své nezaměnitelné kouzlo. Jde o barvu lásky a vášně, která přitahuje pozornost.
 

STOLY A STOLKY

 stolek

5. polštářky – vyšívané polštářky patří k nejoblíbenějším doplňkům. A právem. Obvykle hýří pestrými barvami a stejně jako dřevěná podlaha pomáhají navodit rustikální a příjemnou atmosféru.

Meditační polštáře

meditační polštář

 

6. jednoduchý nábytek – venkovské domácnosti byly zpravidla zařízeny jednoduchým, avšak vysoce funkčním dřevěným nábytkem. Jako ukázkový příklad nám může poslouchat tento tyrkysový konferenční stolek, vhodný především do etno obýváku.