Dům snů v Santa Barbaře

 

Když se Caroline Diani rozhodla přestěhovat z Londýna do Jižní Kalifornie, chtěla především bydlet blízko přírody…

 

Nelze se tak divit, že tento překrásný dům, nacházející se nedaleko El Capitan Canyon, ji na první pohled zaujal. Potřeboval sice několik úprav, ale Caroline si byla jistá, že z něj dokáže udělat domov snů. A to se jí nakonec také podařilo. Zvelebovaní domu jí ale začalo tak bavit, že v něm stále pokračuje. Už šestnáct let.

 

Když se Caroline loni vdávala za svého přítele Jeffreyho Doornbose, trvala na tom, že svatba se bude konat u ní doma. Předsvatební přípravy tak mj. zahrnovaly i výměnu podlahy v jídelně, kterou dělníci museli stihnout v doslova šibeničním termínu. Výsledek ovšem stál za to a stovka pozvaných hostů si veselku pořádně užila.

Zdroj: designsponge.com

Kuchyně. Každou jednu skříňku Caroline osobně navrhla a ve spolupráci s profesionálním tesařem i vyrobila. „Chtěla jsem, aby každý kus byl jedinečný,“ vysvětluje.

 

Zdroj: designsponge.com

Jídelně dominuje nádherný stůl z viktoriánské éry, který Caroline zdědila po svých rodičích.  S potiskem stěn jí pomohl její kamarád Gail Bryson. Koberec pochází z Marrákeše.

 

Zdroj: designsponge.com

Obývací koutek. Originální konferenční stolek vznikl ze skla a kořene ořešáku. Nádhera.

 

Zdroj: designsponge.com

Hlavní ložnice. „Tak tohle je naše postel. Okno do místnosti propouští spoustu světla. Milujeme tento pokoj… není v něm žádná elektronika a má velmi intimní atmosféru,“ říká Caroline.

 

Zdroj: designsponge.com

V rohu ložnice stojí tato úžasná židle. Taky byste si na ní po probuzení chtěli sednout, kochat se pohledem na kaňon a popíjet ranní čaj nebo kávu?

 

Zdroj: designsponge.com

Koupelna pro hosty. Překrásné zrcadlo vytvořil Jeffrey. Použil k tomu starožitný okenní rám z Indie a kovovou lampu z Maroka.