Domek z 18. století na malém anglickém ostrově

 

Dřív v ní mlynář schovával svůj koňský povoz. Dnes je z této nemovitosti útulný domov…

 

Tento domek se nachází na malém ostrůvku Filly Island v Gloucestershiru. Jeho současná majitelka Mouse Martin se ho loni v červnu rozhodla koupit a kompletně zrekonstruovat. A není rozhodně bez zajímavosti, že k tomu použila výhradně staré materiály.

Stolička:

Zdroj: homelove.cz

„Všechno co tu vidíte, bylo upcyklováno, recyklováno, regenerováno nebo ručně vyrobeno,“ vysvětluje Martin. „Nikdy dřív jsem nic takového nedělala, ale opravdu mě to bavilo. Polovina světa je dnes plná plastu, nicméně tady žádný nenajdete.“

Květináč skleněný:

Zdroj: homelove.cz

Domek má i jméno – „Draycott“. To sestává z výrazů pro „koně“ („dray“)  a „vozík“ („cott“). Původně se tedy jednalo o přístřešek pro koňský povoz vedle dnes již neexistujícího vodního mlýna:

Zdroj: houzz.com

V přízemí je jediná místnost, která slouží jako předsíň, kuchyně, obývák i jídelna. Pohodlná sedací souprava, úžasný jídelní stůl z bývalého mandlu, židle s podsedáky ušitými z francouzských pytlů na obilí… co dodat:

Zdroj: houzz.com

Supermoderní nerezový sporák kontrastuje s oprýskanými vintage skříňkami. Za pozornost stojí také zajímavé drátěné „klece“ na nádobí (dílo místního kováře):

Zdroj: houzz.com

Ložnice. Přehoz přes postel byl vyroben z vlajky „Union Jack“ z II. světové války. Lustr pochází z dílny australské umělkyně Harriet Goodal:

Zdroj: houzz.com

Koupelně dominuje volně stojící vana, kterou Martin koupila v tzv. salvage yardu za cca 150 USD a později natřela červenou barvou:

Zdroj: homelove.cz