Designové trendy 2014: Kuchyně

 

Budete v dohledné době zařizovat novou kuchyň? Podívejte se, jaké jsou aktuální trendy.

 

Z rozhovorů s několika bytovými designéry i prodejci kuchyní plyne, že v posledních několika měsících došlo v této oblasti k určitému oživení. Zákazníci samozřejmě stále kladou důraz na vysokou kvalitu a funkčnost, nicméně důležité pro ně začaly být i věci jako personalizace, individualita a zábava.

Vintage jídelní stůl:

Liquid error: undefined method `main_image' for nil:NilClass

Zdá se tedy, že například dny nudné béžové – dříve jedné z nejčastějších barev kuchyňských linek – jsou definitivně pryč. Moderní kuchyně jsou pestré a veselé. Stejně tak ale roste i obliba rustikálních kuchyní z masivního dřeva, do kterých se velmi hodí stylový vintage nábytek.

Zde je několik inovativních a vzrušujících nápadů – žhavých tipů, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti:

1. hacking - původcem tohoto trendu je IkeaHack. V podstatě jde o to, že vezmete nějakou věc a dáte ji zcela nový účel. Ukázkovým příkladem může být kuchyňský stůl vyrobený ze starých dveří, lustr z keramických hrníčků (i s podšálky) nebo držák skříňky z vidličky.

Zdroj: moregeous.wordpress.com
 

2. „schovej nebo ukaž“ – některé předměty chcete vystavovat na odiv, jiné naopak ne. Váš čajový porcelán prostě umístíte na poličku či do vitríny, ale ve druhém zmiňovaném případě může být situace poněkud složitější. Někteří výrobci kuchyní jsou ovšem velmi nápadití – co říkáte třeba na tento skrytý dřez?

Zdroj: moregeous.wordpress.com
 

3. udělejte z přípravy jídla show – vaši hosté chtějí vidět kuchařského génia – tj. vás - při práci. Proto se stále větší popularitě těší takzvané otevřené kuchyně, ve kterých se veškeré nádobí, nože atd. nenachází uložené ve skříňkách a šuplících, ale naopak rozvěšené po stěnách nebo na jiných dobře viditelných místech.

Zdroj: moregeous.wordpress.com