Designové trendy 2014: Koupelny

 

Chcete v dohledné době zařizovat novou koupelnu? Máme pro vás pět aktuálních trendů.

 

Lidé tráví ve svých koupelnách stále více a více času a z tohoto důvodu se také mnohem víc zajímají o jejich design. V důsledku toho se vzhled těchto místností neustále mění. Zajímá vás, jaké jsou moderní trendy?

1) výzdoba – v současných koupelnách se běžně nacházejí různé umělecké předměty a dokonce i starožitný či vintage nábytek. Smyslem je, aby koupelna byla zařízená stejně jako zbytek domu, tzn. nijak se na ní nešetřilo.

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

2) bílá barva a dřevo – bílá je moderní, ale dřevěné podlahy (či dřevěné obložení zdí) zase přinášejí do koupelny teplo. Různé vzájemné kombinace bílé barvy a dřeva se proto momentálně těší velké oblibě.

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

3) vzorovaná cementová dlažba – pokud z nějakého důvodu nestojíte o výše zmíněnou dřevěnou podlahu, projděte si nabídku vzorovaných cementových dlažeb. Jistě vás něco zaujme.

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

4) vintage styl – aneb návrat do starých dobrých časů. Dřevo, mramor, retro dlaždice, mosazné prvky…, vintage styl je teď prostě „in“. Komu by se nelíbila například koupelna zařízená v duchu antiky?

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

5) bezrámové sprchové kouty – zapomeňte na závěsy nebo dokonce dveře. Bezrámové sprchové kouty působí velmi elegantním a luxusním dojmem. Nevěříte? Prohlédněte si následující fotografii:

Zdroj: apartmenttherapy.com