Dejte své domácnosti vintage nádech: 5 skvělých tipů

 

Chystáte se zařizovat nový byt či dům? Stávající interiér se vám už omrzel a dostali jste chuť na změnu? Zkuste vintage styl…

 

Vintage styl se v současné době těší obrovské popularitě jak mezi majiteli nemovitostí, tak mezi návrháři interiérů. Pokud byste o nějaký vintage prvek rádi obohatili i svoji domácnost, máme pro vás několik zajímavých tipů:

1. pořiďte si podlahu z masivního dřeva – dřevěná podlaha je skvělá pro navození rustikální a veskrze příjemné atmosféry. Mimo to jde o dobrou investici – dřevo je totiž velmi odolný materiál a tyto podlahy tak zpravidla mají dlouhou životnost.

Zdroj: architectureartdesigns.com

 

2. ozdobte stěny vintage tapetou – ideální jsou tapety s květinovými vzory. Co se barev týče, doporučujeme zvolit pastelové odstíny – světle růžovou, mátovou, modř kachních vajec atd. Důležité ovšem je, aby barvy a vzory ladily se zbytkem místnosti!

Zdroj: architectureartdesigns.com

 

3. „oživte“ starý nábytek – na půdách či ve sklepech leckdy naleznete netušené poklady. Tak třeba starožitný dřevěný konferenční stolek nebo lustr dodá vašemu interiéru ten pravý šmrnc. Pokud je nábytek poškozený, zkuste ho opravit.

Zdroj: architectureartdesigns.com

 

4. experimentujte s látkami – vintage ubrusy, závěsy, potahy… na každém bleším trhu je seženete doslova za pár korun. Nebo si je vyrobte sami – například sešitím několika kapesníků vznikne originální ubrus a různé síťované retro textilie zase můžete použít jako závěsy.

Zdroj: architectureartdesigns.com

 

5. myslete na jednoduchost – příliš přeplácaný interiér nikdy nepůsobí dobře. Důležité je mít cit pro detaily a nebát se kombinovat moderní a vintage prvky. Z bytových doplňků lze namátkou doporučit svícny, keramické vázy, obrazy s „odřenými“ rámy, polštářky či malované truhlíky na květiny.