Bytový design: Jak dosáhnout nadčasového vzhledu (2/2)

 

Co dělá design nadčasovým?  Co dělá vzhled vaší domácnosti nadčasovým? To se dozvíte z tohoto miniseriálu.

 

Toužíte po nadčasově zařízené domácnosti? Ve druhém dílu našeho miniseriálu (první díl zde) vám přinášíme několik dalších skvělých rad, jak na to:

4) nadčasový design je funkční a smysluplný. Není přehnaný, ani nudný. Důležitý je ovšem i smysl pro proporce. Nábytek by se v místnosti rozhodně neměl „ztrácet“, ale současně by neměl být ani příliš velký.

Zdroj: freshome.com

 

V případě nadčasového designu jednoznačně platí, že méně je někdy více. Spousta lidí si pořizuje nábytek v trendy barvě sezóny. Ten ovšem rozhodně nemusí obstát ve zkoušce času. Mnozí bytoví návrháři proto doporučují investovat raději do solidních starožitných či vintage kousků a v „barvě roku“ si pořizovat spíše bytové doplňky.

Zdroj: freshome.com

 

5) dávejte přednost neutrálním barvám – především různým odstínům béžové, šedé a bílé. Nicméně ve většina tradičně zařízených domácností se pochopitelně setkáte i s jinými barvami. Například s černou, tmavě (námořnickou) modrou a tmavě zelenou, kteréžto jmenované jsou zpravidla doplněny výše zmíněnými neutrálními barvami. Co se módních barev týče, ty by rozhodně neměly být dominantní (jak ostatně plyne už z předchozího bodu).

Zdroj: freshome.com

 

Zařídit si nadčasový interiér je tedy mnohem jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Preferujte nábytek a bytové doplňky vyrobené z přírodních materiálů (především dřeva, ale i kamene, přírodních textilních vláken atd.). Nebojte se vintage či starožitností a ujistěte se, že vybraný nábytek se do místnosti hodí (z hlediska velikosti). A volte vhodné barevné kombinace (viz bod 5).