Bydlení slavných: Venkovský dům Cindy Sherman

 

Zajímá vás, jak bydlí známá americká filmová režisérka a fotografka Cindy Sherman? Pak čtěte dál…

 

Cindin venkovský dům se nachází ve Springs (East Hampton, NY) a je zařízen v takzvaném eklektickém stylu. Ten lze nejlépe charakterizovat jako míchání starých a nových prvků, přesně v souladu s heslem „protiklady se přitahují“.

Slavná umělkyně se do Springs přistěhovala přibližně před rokem a půl z nedalekého Sag Harboru. Do statku postaveného někdy kolem roku 1830 se zamilovala doslova na první pohled.

Tato zdobená komoda se třemi zásuvkami by se Cindy jistě líbila:

 „Všechno se tu točí kolem přírody. Dům leží na desetiakrovém pozemku a je obklopený mokřinami. V průběhu času byl několikrát upravován a rozšiřován, ale zachoval si svého osobitého ducha. Navíc k němu patří i dvě krásné staré stodoly,“ říká nadšeně Cindy.

 

Na realizaci interiéru se podílel i Cindin dlouholetý kamarád Billy Cotton – průmyslový designér, který se věnuje rovněž architektuře a bytovému designu. „Nemělo jít o nic pompézního, chtěli jsme zde zkrátka jen oživit původní atmosféru,“ vysvětluje Billy. Jak se jim to podařilo, na to už se podívejte sami:

Zdroj: architecturaldigest.com

 

Obývací pokoj. Nábytek je „každý pes jiná ves“, ovšem výsledný dojem je okouzlující. Stěny jsou obložené dřevem.

 

Zdroj: architecturaldigest.com

 

Jídelna. Hnědý vintage stůl kontrastuje s netradičními bílými křesly a židlemi. Samostatnou zmínku si zaslouží i nástěnné malby.

 

Zdroj: architecturaldigest.com

 

Manželská ložnice. Také vám připomněla náš nedávný článek o modrobílém domě v Atlantě?

 

Zdroj: architecturaldigest.com

 

Koupelně dominuje originální vana. Všimněte si také překrásné vintage komody, na které je postaveno několik starožitností.

 

Zdroj: architecturaldigest.com

 

Pro eklektický styl jsou typické i odvážné barevné kombinace. Co si myslíte o Cindině oblíbeném „odpočinkovém koutku“?