Bydlení slavných: Rekreační sídlo George Clooneyho a Cindy Crawford (2/2)

 

Zajímá vás, jak vypadá tzv. Casamigos – nemovitost, do které jezdí odpočívat George Clooney a další celebrity? Čtěte dál a dozvíte se to…

 

Ve druhém díle tohoto miniseriálu (první díl naleznete zde) budeme pokračovat v prohlídce Casamigos, tedy „domu přátel“. Není bez zajímavosti, že Clooney, Crawford a Gerber Casamigos nekoupili – svého času se rozhodli, že si své letní útočiště raději nechají postavit. Tímto úkolem pověřili věhlasného mexického architekta Ricarda Legorreta a jeho syna Victora.

Komoda Mango:

Zdroj: homelove.cz

Ricardo (který zemřel dva roky po dokončení projektu) dostál své pověsti a stvořil nádhernou nemovitost, obsahující všechny prvky typické pro jeho práci – velká okna a dveře, rozlehlé centrální nádvoří etc.

Zrcadlo:

Zdroj: homelove.cz

Dnes navštívíme část, kterou obývá George Clooney. I on si přál mít v interiéru spoustu dřeva –  přestože nejde právě o materiál, který by Ricarda proslavil.

Židle:

Zdroj: homelove.cz

Ve vstupní hale nás zaujala především nádherná vintage lavice, na které stojí lampička a nádoba s palmou:

Zdroj: architecturaldigest.com

Obývacímu pokoji dominuje obrovský koktejlový stůl od SL Westwood Design. Za pozornost stojí i malé stoličky značky Casamidy:

Zdroj: architecturaldigest.com

Kuchyně je jedním slovem úchvatná. Ostrůvek, skříně etc. – to všechno bylo vyrobeno ze dřeva stromu guanacaste, známého také jako parota:

Zdroj: architecturaldigest.com

Clooneyho domácí bar. Na širokých policích jsou vyrovnány lahve s unikátní tequliou Casamigos:

Zdroj: architecturaldigest.com

Hlavní ložnice. Manželská postel s tkaným koženým čelem, elegantní noční stolky… co dodat:

Zdroj: architecturaldigest.com