Budoucnost bydlení? Modulární domek se životností až 100 let

 

Praktická a ekologická – tak by se dala ve stručnosti charakterizovat nemovitost, který si dnes představíme.

 

Takzvaný Wikkelhouse představuje učebnicový příklad modulární stavby. Může být tak velký, jak sami budete chtít – stačí si pořídit odpovídající počet segmentů (jeden segment = 5 metrů čtverečních).

Zdroj: curbed.com

Pokud tedy zatoužíte například po prostorné koupelně se sprchovým koutem či domácí kanceláři, jednoduše ji zahrnete do svého vlastního návrhu Wikkelhouse. Stejně tak lze přidat další okna, změnit barevné schéma interiéru a tak dále. Fantazii se prostě meze nekladou.

Zdroj: homelove.cz

Wikkelhouse může být postaven během jediného dne. Podle dostupných informací je třikrát šetrnější k životnímu prostředí než tradiční domy a vydrží až 100 let.

Zdroj: wikkelhouse.com

Další velkou výhodu představuje skutečnost, že se dá umístit v podstatě kamkoliv – na pláž, do lesa nebo třeba na zahradu, kde bude plnit funkci domku pro hosty. Je ultralehký, (jeden segment má pouhých 500 kg), tudíž v případě potřeby ho snadno přesunete jinam.

Zdroj: homelove.cz

Dodejme, že základní (třísegmentová) verze tohoto originálního domku vás přijde v přepočtu na cirka 675 000 Kč. Cena nezahrnuje dopravu a umístění.