Bíle a minimalisticky

 

Snili jste někdy o bydlení v minimalistickém stylu? O tom, že vaše domácnost už nebude plná všech těch zbytečných věcí, do kterých ve svém současném domově neustále narážíte nebo je během utírání prachu neúmyslně shazujete na zem? Přečtěte si následující článek...

 

Minimalismus se těší velké oblibě hned z několika důvodů. Minimalistické interiéry jsou velice vzdušné a prostorné. Je v nich jen málo nábytku a v podstatě žádné doplňky, díky čemuž se mnohem lépe uklízí. Kvalita má přednost před kvantitou. Záclony, rolety, ubrusy, suvenýry z dovolených atd. v minimalisticky zařízeném bytě či domě zkrátka nemají své místo.

 

Jednoznačně nejlepší barvou pro tento typ interiéru je bílá. Co se jeho vybavení týče, vynikající je takzvaný vintage nábytek. Nemusíte totiž řešit, zda vybraný kousek (starožitný psací či jídelní stůl, zrcadlo…) v místnosti přecpané spoustou jiného nábytku nebude působit jako pěst na oko. Naopak – v relativně prázdném prostoru povedený vintage nábytek maximálně vynikne.

Zdroj: Internet, Internet, Internet
 
Ale pozor – s bílou se to pochopitelně nesmí přehánět. Protože jen málo lidí by si přálo bydlet v „nemocnici“, je nezbytné kombinovat. Dvě až tři základní barvy by měly bohatě stačit. Pokud tedy máte bílé stěny i podlahu, pořiďte si stoly a židle vyrobené z tmavšího dřeva. Chybět by určitě neměla ani přírodní zeleň (květiny, bonsaje).

 

Pořídit si můžete třeba dřevený stolekšuplíkovou komodutmavou skříňku, nebo dřevěnou skříňku, která se bude krásné v bíle laděném pokoji vyjímat.

Liquid error: undefined method `main_image' for nil:NilClass

 

Zajímavých výsledků dosáhnete také s dřevěným obložením, které se navíc k vintage nábytku opravdu hodí. Do obývacího pokoje si místo konferenčního stolku můžete pořídit třebas „pirátskou bednu“ a bíle natřené schody do patra lze vylepšit tmavým pruhem uprostřed. Fantazii se zkrátka meze nekladou.