Becky Dietrich: „Nebojte se porušovat některá pravidla pro zařizování interiéru!“

 

Slavná bytová designérka je přesvědčena, že pokud jde o zařizování domácnosti, většina lidí je zbytečně konzervativní.

 

„Tohle křeslo se mi strašně líbí, ale do mého pokoje je až příliš velké.“    
„Moje nová lampa musí být mosazná, protože konferenční stolek je také mosazný.“        
„Tyhle barvy se k sobě naprosto nehodí, potřebuju, aby vše perfektně ladilo.“   

Také si čas od času něco podobného říkáte? Becky Dietrich, která se navrhování interiérů věnuje už více než 40 let, má s podobnými klienty bohaté zkušenosti. A její názor? „Zkuste občas zapomenout na zažitá dogmata, popusťte uzdu fantazii a uvidíte, jak vaše pokoje ožijí,“ tvrdí Becky.

Vyřezávaná truhla ozvláštní každý interiér:

Například pravidel, týkajících se barevného sladění interiérů, existuje skutečně ohromující množství – a 99% z nich je podle Becky zcela nepotřebných. „Vezměme si třeba tvrzení, že pokoj by neměl být vymalovaný tmavou barvou, protože ho to opticky zmenší. Za prvé to implikuje, že malé pokoje jsou něčím špatné. Za druhé, autor zcela ignoruje skutečnost, že mnohé tmavé barvy do místností přinášejí teplo a pohodu. A za třetí, rozhodně to neplatí absolutně,“ vysvětluje Becky.

Ukázkovým příkladem může být tento obývací pokoj. Kontrast mezi tmavě a světle lakovaným dřevěným obložením vytváří falešný dojem, že místnost má vysoký strop:

Zdroj: houzz.com

 

Fialové stěny??? Proč ne! Všimněte si červené vintage skříňky:

Zdroj: houzz.com

 

Dětský pokoj vymalovaný čokoládově hnědou:

Zdroj: houzz.com

 

Jako další je na řadě styl. Chcete mít v jedné místnosti dvě pohovky? Kdo říká, že obě musí být stejné? Vždyť důležité jsou úplně jiné věci. Při prohlížení následující fotografie věnujte pozornost především barvě polštářků, koberce a také italským reklamním plakátům… ladí to spolu?

Zdroj: houzz.com

 

Atypická jídelna. Každá židle má úplně jinou barvu:

Zdroj: houzz.com

 

Takže se nebojte a experimentujte –  míchejte styly, barvy, tvary, vzory, materiály… prostě cokoliv, co vás napadne. Třeba tato místnost je zařízená mixem moderního, vintage a starožitného nábytku. Přestože jednotlivé kusy jsou vyrobeny ze zcela odlišných materiálů, celkový efekt je prostě kouzelný:

 

Zdroj: houzz.com