Bar Marie

 

Chystáte se v dohledné době do belgického Mechelenu? Pokud ano, doporučujeme udělat si čas i na návštěvu této kavárny.

 

Bar Marie patří mediální skupině Sanoma Magazines Belgium, který mj. vydává prestižní módní časopis Marie Claire. Navrhli ho designéři Maarten Groven a Simone Pullens z agentury Creneau International a je… opravdu zajímavý.

Jídelní set:

Zdroj: homelove.cz

Stejně jako výše zmíněný magazín, i interiér tohoto baru je rozdělený do několika sekcí – „central greenhouse“ (dřevěná konstrukce připomínající skleník), „gossip lounge“ a (zařízená retro židlemi a pohovkami) a „meet and green“.

Zdroj: we-heart.com

Poslední jmenovanou lze krásným závěsem oddělit od zbytku kavárny a vytvořit tak separátní místnost pro soukromé akce – konference, rodinné oslavy, školení atd.

Zdroj: we-heart.com

Samostatnou zmínku si zaslouží také dekorace – na stěnách visí staré hodiny, telefony a rozličná umělecká díla (ovšem ta plastika jelení hlavy je možná až příliš kýčovitá):

Zdroj: we-heart.com

Závěrem dodejme, že okolí Baru Marie je poseto povedenými typografickými prvky, jejichž úkolem je inspirovat a povzbudit náhodné kolemjdoucí i členy personálu. Jako ukázkový příklad může posloužit nápis „Dejte ženě ty správné boty a může dobýt svět“.