8 nejžhavějších trendů v retro nábytku

 

Nemůže být pochyb o tom, že retro nábytek v současnosti zažívá svůj velký boom. Pokud byste si do své domácnosti také nějaký rádi pořídili, ale nevíte jak začít, možná vás inspiruje následující článek.

 

1. výběr nábytku podle oblíbené éry či barvy – líbí se vám styl 20. let, 60. let nebo 80. let minulého století? Kupujte nábytek podle toho. Každé toto období je něčím zvláštní a zajímavé – kupříkladu milovníci semiše si jistě zamilují bytové doplňky z 50. let. Nebo se řiďte tím, jakou máte nejraději barvu (= zvolte ji jako primární barvu dané místnosti).

2. inspirace architekturou domu – mnozí architekti minulosti se věnovali nejen navrhování domů, ale také nábytku. Pakliže jste si zamilovali nějaký konkrétní architektonický styl, zkuste se podívat, zda k němu náhodou neexistuje i odpovídající nábytek.

Komoda

komoda

3. retro a vintage osvětlení – ať už jste se zhlédli v kovových stojacích lampách (populárních v 70. letech) nebo lustrech z konce let 60., svítidla jsou nedílnou součástí každého retro interiéru.

Zdroj: 123rf.cz
 

4. vintage nábytek – vintage se od klasického retra liší vlastně jen tím, že všechny kousky musí být původní. O to lepší je pak ovšem výsledek. Jako ukázkový příklad může posloužit kuchyně zařízená kombinací moderních spotřebičů v retro designu se skutečným starožitným nábytkem.

5. doplňky jsou důležité – nejste-li příznivcem minimalistických interiérů, potřebujete doplňky. K těm nejoblíbenějším momentálně patří nástěnné hodiny, zrcadla i kovové vintage plechovky, které mnoho lidí využívá jako vázy či květináče.

Květináč

květináč

6. nábytek na zahradu, terasu či verandu – v letních měsících je hřích sedět doma. A zahradního nábytku v retro stylu je na trhu spousta.

7. kontrastní barvy v retro ložnici – nejen bytoví architekti, ale i módní návrháři v 70. letech zbožňovali vysoce kontrastní barvy jako je oranžová, tyrkysová, zelená, fialová i žlutá. Máte-li chuť experimentovat, tím nejlepším místem bude vaše ložnice.

Skříň

skříň

8. přečtěte si o tom, jak bydlel (nebo bydlí) váš idol – řada nerozhodných jedinců hledá inspiraci u svých oblíbených celebrit. Klidně to udělejte taky. Stačí si zasurfovat po Internetu.