6 způsobů, jak si vytvořit vlastní minigalerii

 

Máte spoustu obrazů nebo zarámovaných fotografií? Poradíme vám, jak je na zdi co možná nejlépe uspořádat.

 

Vytvořit si vlastní minigalerii není právě jednoduché. Mnoho lidí začíná s prázdnou stěnou, na kterou stylem „padni kam padni“ postupně přidávají různá zarámovaná umělecká díla. Netřeba snad dodávat, že výsledek obvykle nepůsobí příliš dobrým dojmem.

Zdroj: blog.potterybarn.com

 

V první řadě je dobré vědět, že jakmile jednou začnete zatloukat hřebíky, není už cesty zpět. Z tohoto důvodů je nezbytné vše si pečlivě připravit a naplánovat. Pokud máte o podobě své budoucí galerie přinejlepším mlhavou představu, raději zbytečně neexperimentujte a vyberte si některou z následujících šesti variant uspořádání:

1. „Spiral“ – jako první pověste obraz, fotografii… která se bude nacházet ve středu spirály a teprve pak pokračujte v rozmisťování dalších:

Zdroj: blog.potterybarn.com

 

2. „Centered“ – velmi jednoduché. Jeden či dva kousky přijdou na střed a zbývající čtyři-šest pověsíte na levou a pravou stranu od něj/nich:

Zdroj: blog.potterybarn.com

 

3. „Outer align“ – stejně jako v případě „spirály“, i zde se vnější okraje rámů nacházejí v jedné rovině:

Zdroj: blog.potterybarn.com

 

4. „Staircase“ – ideální především v případě, že máte větší množství obrazů, které se výrazně liší svými rozměry:

Zdroj: blog.potterybarn.com

 

5. „Nine-Square“ – jedno z nejzákladnějších uspořádání. Lze ho ovšem použít jen tehdy, pokud jsou všechny rámy stejně velké:

Zdroj: blog.potterybarn.com

 

6. „Reflection“ – hodně zajímavý způsob. Na rozměrech jednotlivých uměleckých děl tentokrát nezáleží, důležité je jen to, aby byly zarovnané na střed:

Zdroj: blog.potterybarn.com