6 nadčasových barevných schémat

 

Nejste si jisti, do jakých barev byste měli svůj interiér ladit? Poradíme vám!

 

Barvy představují nejefektivnější a nejjednodušší způsob, jak každé místnosti ve vaší domácnosti dát tu správnou atmosféru. Pokud hledáte něco opravdu nadčasového a pořád si nejste jisti, vyzkoušejte jednu z níže uvedených kombinací. Ať už zvolíte jakoukoliv, rozhodně nešlápnete vedle!

1) černá a bílá – používala se v období vlády Tudorovců, v éře Art Deco, v devadesátých letech minulého století… a bude se používat ještě hodně, hodně dlouho. Je praktická a dobře vypadá.

 

Zdroj: housetohome.co.uk, homelove.cz

 

2) šedá a žlutá – máte nějaké pěkné žluté kousky nábytku? Třeba konferenční stolek nebo postel? Tak je umístěte do pokoje se šedými stěnami!

Zdroj: housetohome.co.uk, homelove.cz

3) vybledlé pastelové odstíny – tlumené tóny máty, citronu, kachního vejce… vašemu domovu dodají pocit vzdušnosti a lehkosti.

Zdroj: housetohome.co.uk, homelove.cz

4) modrá a zelená – jedna z vůbec nejnádhernějších kombinací, kterou ocení především všichni milovníci přírody. Líbí se vám například tahle zelená komoda? Nebo tato modrá židle? Tak neváhejte. Ale pozor – chce to postupovat s velkou citlivostí a věnovat pozornost i těm nejmenším detailům.

Zdroj: housetohome.co.uk, homelove.cz

5) nahá růžová a bílá – tzv. nahá růžová je elegantní barva, která se mimořádně hodí pro navození romantické nálady. Spojíte-li ji s bílou, dosáhnete perfektních výsledků.

Zdroj: housetohome.co.uk, homelove.cz

6) šedá a šedá – o interiérech laděných do různých odstínů šedé jsme na HomeLove psali již několikrát. Někomu možná připadají příliš nudné až mírně depresivní, ale to nic nemění na tom, že se dlouhodobě těší velké oblibě. Pakliže se rozhodnete touto cestou vydat, určitě nezapomeňte na nějaké to „oživení“ – například v podobě zelených pokojových rostlin.

Zdroj: housetohome.co.uk, homelove.cz