5 věcí, které byste měli udělat hned začátkem ledna

 

Nový rok bouchá na dveře! Pokud chcete, aby už od začátku stál za to, přečtěte si následující článek.

 

Nejsme velcí příznivci novoročních předsevzetí. Jistá zahraniční studie ukázala, že je dodržuje pouhých 12% lidí – což je žalostně málo. Podle odborníků je špatný už samotný jejich princip – pokud na svých životech skutečně chceme něco změnit (a jsme ochotni na tom tvrdě pracovat), není žádný důvod odkládat to až na nový rok… ledaže by se nám do toho zase až tak moc nechtělo.

Skříň:

Zdroj: homelove.cz

Nicméně leden přímo vybízí k tomu, abychom si udělali pořádek v různých problematických oblastech našeho života.  Ať už vás trápí partnerské neshody, finanční problémy či třeba to, že nemáte doma pořádně uklizeno – neváhejte a pusťte se do toho.

Dekorace L - Bílá hvězdice:

Zdroj: homelove.cz

Níže naleznete pět jednoduchých úkolů, jejichž realizace vám zajistí skvělý vstup do nového roku. Doufáme, že se vám vydaří ještě lépe, než ten letošní!

Masivní dřevěný stůl:

Zdroj: homelove.cz

1 ) ukliďte svůj stůl či pracovní plochu a roztřiďte důležité dokumenty. Ty, které už nepotřebujete, skartujte.

2) zazálohujte vaše důležité počítačové soubory (fotografie apod.). Většina lidí to nedělá dostatečně často (pokud vůbec)… a mnozí z nich toho pak hořce litují.

3) zbavte se starých a nepotřebných věcí, abyste uvolnili místo pro dárky, které jste dostali pod stromeček. Nemusíte je nutně vyhazovat – můžete je třeba i prodat nebo věnovat charitě apod.

4) zkontrolujte výpisy z účtů, kreditních karet atd. Ujistěte se, že je vše tak, jak má být. Pokud narazíte na nějakou podezřelou transakci, nechte ji prověřit.

5) popadněte prachovku a otřete všechny žaluzie, podlahové lišty za nábytkem a další skryté plochy.