5 tipů pro zdravější a šťastnější domov

 

Nemůžete se zbavit pocitu, že vašemu domovu pořád něco chybí? Přečtěte si následující článek - třeba vám pomůže přijít na to, v čem je zakopaný pes...

 

Naše okolí má velký vliv na naše myšlenky, emoce i postoje. Není to jen o tom, jak naše domovy vypadají – je to i o tom, jak se v nich cítíme. Na co bychom tedy při zařizování interiéru měli myslet, abychom se v něm cítili šťastně? V první řadě je zapotřebí zvolit ten „správný“ nábytek a bytové doplňky. Podstatné jsou však i další věci. Například?

1) barvy – pakliže máte rádi místnosti s uklidňující atmosférou, vyhněte se příliš zářivým odstínům. Dojdete-li však ke zjištění, že trpíte permanentním nedostatkem energie, klidně si pořiďte i nějaký kontrastní prvek - třeba tuto komodu:

Zdroj: homelove.cz

2) praktický nábytek – tohle je důležité především v případě, že nebydlíte v právě velkém domě či bytě. Pak nábytek vybírejte primárně z hlediska funkčnosti, nikoliv podle toho, jak moc/málo se vám líbí.

Zdroj: homelove.cz

3) světlo – čím více přirozeného světla, tím lépe. Nezapomínejte však ani na kvalitní umělé osvětlení.

Zdroj: apartmenttherapy.com

4) uklízení – velmi často diskutované téma. Proč? Protože je zkrátka důležité. Rozhodně neplýtvejte svým drahocenným časem a energií na neustálé přesouvání zcela nepotřebných věcí z místa na místo - tak jako tak vám někde budou překážet. Raději se jich zbavte.

Zdroj: apartmenttherapy.com

5) styl – každému vyhovuje něco trochu jiného. Najděte styl, který vám „sedne jako ulitý“ (Shabby Chic, skandinávský, industriální…) a toho se pak držte.

Zdroj: apartmenttherapy.com
 

A ještě jedna rada závěrem - přestože rádi inspirujeme lidi k tomu, aby ve svých domovech něco změnili, podstatné je i umět se smířit s tím, co momentálně z nějakého důvodu změnit nemůžete. To, že vytoužená kožená pohovka je nad vaše finanční možnosti ještě neznamená, že kvůli tomu musíte být nespokojeni se vzhledem svého interiéru  - tedy pokud se naučíte vážit si toho, co máte.