5 tipů, jak stylově obohatit vaši ložnici

 

Máte pocit, že vaše ložnice působí příliš nudně? Rádi byste jim něčím obohatili, ale nedaří se vám na nic přijít? Máme pro vás pět skvělých tipů!

 

1. nebesa nad postel – ideální nejen pro všechny milovníky luxusu a věčné romantiky. Postel s nebesy zkrátka vypadá báječně. Nebesa jsou navíc i praktická – během horkých letních měsíců vás chrání před útoky dotěrného hmyzu. Mezi nejoblíbenější běžně dostupné barvy patří bílé, modrá a zelená.

2. velké zrcadlo – podle feng-šuej sice zrcadlo v ložnici nemá co dělat, ale řada z nás ho tam přesto mít chce. Minimálně v šatní skříni (nejodvážnější páry si ho instalují na strop). Na vašem místě bychom se však poohlédli spíš po nějakém starožitném nástěnném zrcadle, v ideálním případě doplněném svícny. Pokud se bojíte negativní energie, jednoduše ho na noc zakrývejte.

            
Zdroj: Internet

 

3. stojací lampa – pořád máte v ložnici obyčejný lustr z výprodeje? Chyba! Přepychové křišťálové lustry si sice může dovolit jen málokdo, ale stojací lampy se těší stále větší oblibě. Především ty rustikální. Není se co divit – jde totiž o krásný doplněk interiéru, který vám budou závidět všichni vaši příbuzní i přátelé. A jeho pořízení určitě nezruinuje rodinný rozpočet.

4. truhla nebo komoda ve vintage stylu – zapomeňte na nevzhledné moderní prádelníky a poohlédněte se raději po stylové truhle či komodě. Ušlechtilé vyřezávané dřevo, jemná patina, mosazné úchyty… nebo byste povlečení raději ukládali do klasické „pirátské bedny“? Žádný problém.

              Tip: Tibetská malovaná komoda zkrášlí každou ložnici:

         

5. originální bytová dekorace - dekorací není nikdy dost. Ale pozor, rozhodně teď nemáme na mysli obrazy. Kromě různých uměleckých artefaktů jako jsou sošky nebo plastiky můžete vyzkoušet třeba i takzvaný lapač snů – staré indiánské legendy tvrdí, že v jeho síti uvíznou všechny špatné sny a ráno jsou zničeny denním světlem.