5 tipů, jak si zařídit interiér ve švédském stylu

 

Přírodní materiály, jednoduchost, rustikální prvky – tak by se dal ve stručnosti charakterizovat švédský interiérový styl.

 

Známí bytový designéři Rhonda Eleish a Edie Van Breems nedávno publikovali knihu Reflections on Swedish Interiors. Ta je – jak už její název napovídá - cele věnována problematice zařizování interiérů ve švédském stylu a obsahuje komentáře více než dvaceti předních amerických odborníků na tuto oblast.

„Každý jeden z nich hovoří velmi intimním způsobem o tom, jak švédský design ovlivnil jeho osobní profesní kariéru. Dle mě jde o vůbec nejlepší část knihy,“ říká Rhonda.

Bílo-žlutý konferenční stolek:

Liquid error: undefined method `main_image' for nil:NilClass

Níže naleznete pět vybraných fotografií, které Rhonda a Edie doplnili vlastními úvahami o tom, co je podle nich pro švédský interiérový styl nejtypičtější:

 

Zdroj: huffingtonpost.com

Syté barvy – ve Švédsku jsou dlouhé a pochmurné zimy. Místní obyvatelé proto preferují takové barvy, které do jejich příbytků dokážou vnést teplou a útulnou atmosféru.

 

Zdroj: huffingtonpost.com

Forma a funkce – Švédové milují krásné a současně funkční, praktické věci. Ukázkovým příkladem může být jejich keramika.

 

Zdroj: huffingtonpost.com

 

Láska k přírodě – Švédové jsou velkými příznivci nábytku vyrobeného ze světlého dřeva, které odráží sluneční světlo. Nestojí o napodobeniny a jejich domácnosti jsou proto často vybaveny vintage nábytkem.

 

Zdroj: huffingtonpost.com

 

Zdrženlivost a rafinovanost – zdrženlivost při výběru dekorace, důraz na funkčnost, prostornost a čisté linie. To je základ švédské designové filosofie.

 

Zdroj: huffingtonpost.com

 

Úcta k dědictvím a zkušenostem našich předků – Švédové s oblibou míchají starožitné a moderní prvky.