5 skvělých způsobů, jak zdarma vylepšit váš domov

 

Chcete, aby vaše pokoje vypadaly větší, než ve skutečnosti jsou a působily hezčím dojmem? Poradíme vám, jak na to.

 

Pokud bydlíte v malém bytě či domě, možná byste ho rádi trochu opticky zvětšili a zútulnili. Bohužel však trpíte nedostatkem financí, takže si nemůžete dovolit žádné velké investice. Žádný strach! K realizaci následujících nápadů budete potřebovat jen svoje svaly, trochu energie a nějaký ten volný čas.

 

1) zlepšete plynulost „dopravy“ ve vašem domově – tohle asi zní trochu divně, ale to jak se vy (či vaši hosté) po domě/bytě pohybujete, má velký vliv na to, jak prostorný vám připadá. Schválně si projděte jednotlivé místnosti – překáží vám něco ve vaší cestě? Jsou průchody dostatečně široké, nebo se místy musíte protahovat např. kolem stolku? A v neposlední řadě - jsou i logické?

Zdroj: apartmenttherapy.com

2) „odlehčete“ místnost – těžký nábytek by neměl být tím prvním, co po vstupu do pokoje uvidíte. Ke vchodu si tedy dejde něco lehkého a nízkého (nebo vůbec nic). Těžké kusy doporučujeme rozptýlit po prostoru (pakliže všechny postavíte k jedné stěně, zpláčete nad výdělkem) a „vyvážit“ stejně tak poutavými/dominantními grafickými prvky.

Zdroj: apartmenttherapy.com

3) schovejte všechny předměty, které používáte jen občas – děláte-li si topinky jednou týdně, toustovač opravdu nemusí ležet na kuchyňské lince. Čím méně toho na odkládacích plochách a podlahách bude, tím lépe.

Zdroj: apartmenttherapy.com

4) sundejte objemné, těžké a dramaticky působící záclony či závěsy – nebo je alespoň zkraťte (tak, aby nesplývaly až na podlahu), svažte bočními úvazy apod.

Zdroj: apartmenttherapy.com

5) pravidelně čistěte i takzvaná „zapomenutá místa“ – dvířka od skříněk, svítidla, stropní ventilátory, okna (+ žaluzie či rolety) a obvodové lišty.

Zdroj: apartmenttherapy.com