5 rostlin vhodných do temnějších interiérů

 

Máte ve svém domě či bytě nedostatek slunečního světla? Poradíme vám, jaké rostliny si do něj pořídit.

 

Rostliny, jejichž fotografie naleznete níže, jistě ocení všichni, kteří chtějí vyčistit a osvěžit vzduch v temnějších interiérech. I v těchto zhoršených světelných podmínkách se jim totiž daří skvěle.

Květinový stolek z manga:

Zdroj: homelove.cz

Je pravdou, že se nejedná právě o rody a druhy, které by vás ohromily krásou svých květů. Mají ovšem velmi dekorativní listy – což podle našeho názoru úplně stačí. Zejména když vezmeme v úvahu jejich nenáročnost.

Květináč šedý:

Zdroj: homelove.cz

Kalátea (Calathea) – vysloveně miluje zatemněné místnosti, jelikož přímé sluneční světlo jí vůbec nedělá dobře:

Zdroj: brightside.me

Soleirolia – takzvané „domácí štěstí“ se skvěle vyjímá vedle vyšších rostlin. Potřebuje jen pravidelně zavlažovat a rosit rozprašovačem:

Zdroj: brightside.me

Neoregélie (Neoregelia) – tato rostlina pochází z tropů, takže není příliš překvapivé, že nejlépe se bude cítit ve vlhkých prostorách (koupelny, terasy etc.):

 

Zdroj: brightside.me

 

Lopatkovec (Spathiphyllum) – pokud často zapomínáte na zalévání a nemáte v pokoji téměř žádné sluneční světlo, lopatkovec je pro vás zcela ideální volbou:

Zdroj: brightside.me

Philodendron cordatum  - tento druh filodendronu se těší velké oblibě pěstitelů. Jedním z důvodů je skutečnost, že výborně odstraňuje ze vzduchu různé škodliviny:

Zdroj: brightside.me