5 osvědčených tipů, jak malé prostory učinit obyvatelnějšími

 

Cítíte se ve svém bytě či domě příliš stísněně? Pak si určitě nenechte ujít následující článek…

 

Na velikosti nezáleží! Možná se zdráháte tomu věřit, ale tato prostá pravda platí, i pokud je řeč o bydlení. Samozřejmě – pokoje nelze „nafouknout“. Můžete je ale například opticky zvětšit, zefektivnit využívání jejich užitné plochy atd.

Komoda

komoda

Nezapomínejme ani na to, že „malý“ je velmi subjektivní pojem. Někomu úplně stačí obytná plocha 40 metrů čtverečních, zatímco jinému připadá klaustrofobický i byt o rozloze 100 metrů čtverečních. Ať už se však řadíte do jakékoliv kategorie, následující tipy vám pomohou váš obytný prostor maximalizovat:

1. myslete vertikálně – máte nedostatek úložného prostoru? A co třeba mezery mezi skříněmi a stropem – nevešlo by se tam ještě pár poliček? Nebo nad dveře?

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

2. nebojte se vizuálních děličů – například různých pokojových zástěn, s jejichž pomocí místnost rychle „rozsekáte“ do několika funkčních částí. Ke stejnému účelu dobře poslouží i knihovnička atp.

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

3. skrývejte – před regály a poličky pověste závěsy, předměty denní potřeby ukládejte do košů či krabic. Investujte do nábytku se skrytým úložným prostorem.

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

4. zbavte se nepotřebných věcí – jeden z nejjednodušších triků, jak maximalizovat váš obytný prostor. Naučte se vzdát se věcí, které jsou vám k ničemu a jen zabírají potřebné místo.

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

5. vytvořte ze stávajících pokojů multifunkční místnosti – v kuchyni nemusíte jen vařit, ale i jíst a relaxovat. Pokud budete spát na rozkládací pohovce v obýváku, nepotřebujete ložnici. Atd.

 

Zdroj: apartmenttherapy.com