5 nejpopulárnějších nadčasových dekorativních stylů

 

Zařizujete nový dům či byt nebo se jen zajímáte o různé dekorativní styly? Pak je tento článek určen právě pro vás!

 

V dnešní době je „IN“ především míchání různých, leckdy i velmi vzdálených stylů. Mnoho konzervativních lidí však dává přednost tomu, aby jejich domácnost byla zařízena „tradičně“ - tedy pouze v jednom jediném stylu. Pak samozřejmě vyvstává otázka, jaký přesně zvolit.

Zdroj: homelove.cz
 

Při hledání odpovědi je nutno zohlednit skutečnost, že móda se neustále mění, takže to co je populární dnes, může už zítra být pokládáno za zastaralé. Přičemž ovšem nikde není napsáno, že během několika následujících let to opět nebude trendy…

Liquid error: undefined method `product_images' for nil:NilClass

Jako ukázkový příklad nám může posloužit minimalismus osmdesátých let, který se stal velmi populární díky filmu 9 a ½ týdne. Později sice zájem o tento styl opadl, ale nedávno se zase vrátil.

Liquid error: undefined method `main_image' for nil:NilClass

Jak vidno, situace je poměrně komplikovaná. Naštěstí ale existují i více či méně nadčasové styly, se kterými v podstatě nelze šlápnout vedle. Jaké to jsou?

  1. Shabby Shic – tento styl vznikl ve Velké Británii. Typické jsou pro něj jasné, pastelové barvy (tyrkysová, žlutá atd.), nábytek i dekorace by měla působit opotřebeně.  Vhodný pro všechny milovníky historie a romantiky.
  2. Minimalismus – nejpoužívanější barvy v minimalismu jsou černá a bílá. Jak už jeho název napovídá, smyslem je mít zařízený interiér opravdu střídmě – v pokojích je obvykle jen pár kusů nábytku, vůbec nemluvě o bytových doplňcích.
  3. Kýč – pravý opak minimalismu. Neužitečné předměty všech myslitelných barev i tvarů všude kam se podíváte.
  4. Vintage – o hodiny, košíky, krabice, truhlíky na květiny… ve vintage stylu bude pravděpodobně zájem vždy (stejně jako o starožitnosti). Jsou nádherné, mají své nezaměnitelné kouzlo a dají se dobře kombinovat s moderními prvky.
  5. Rustikální styl – ušlechtilých přírodních materiálů jako je dřevo, kámen nebo proutí, není zkrátka nikdy dost. V praxi jsou používány jak k výrobě dekorativních předmětů, tak nábytku, podlah či stěn.