5 jednoduchých způsobu, jak vytvořit iluzi většího prostoru

 

Chcete, aby váš dům či byt působil mnohem prostorněji, než ve skutečnosti je? Poradíme vám, jak na to!

 

Zvětšit obytný prostor je mnohem jednoduší, než by se na první pohled mohlo zdát. Rozhodně není zapotřebí hned začít vybourávat stěny a renovovat – jde to i opticky. Dnes vám přinášíme pět vybraných tipů a triků, které opravdu fungují a současně nezruinují váš rodinný rozpočet.

Zrcadlo:

Zdroj: homelove.cz

1) umístěte do místnosti velká zrcadla. Ještě před jejich instalací si ale dobře promyslete, jaká část pokoje by se v nich měla odrážet:

Zdroj: apartmenttherapy.com

2) vyberte si ten správný nábytek – vyhýbejte se těžkým, masivním kusům. Zejména těm co „sedí“ na zemi. Kupujete-li například pohovku, zvolte nějakou na nožičkách:

 

Zdroj: apartmenttherapy.com

 

3) mít v malém bytě/domě hodně světla je důležité. Raději se však zbavte stropních svítidel nebo je alespoň stáhněte co možná nejníže (ideálně na úroveň očí):

Zdroj: apartmenttherapy.com

4) používejte skleněné prvky – tento trik uplatníte především během zařizování koupelen. Skleněná stěna je prostě mnohem lepší než závěs:

Zdroj: apartmenttherapy.com

5) sjednoťte podlahu – pokud máte v kuchyni linoleum a v obýváku dřevo, je to špatně. Také si na podlahy nepokládejte žádné přespříliš vzorované koberce a koberečky:

Zdroj: apartmenttherapy.com