5 inspirativních místností plných přirozeného světla

 

Nedostatek přirozeného světla může způsobit podrážděnost, nedostatek energie a dokonce i deprese. Proto je dobré koncipovat interiér tak, abychom těmto problémům předešli.

 

Není žádným tajemstvím, že sluneční paprsky interiér zútulní, prohřejí a v neposlední řadě opticky zvětší – a to mnohem efektivněji, než jakékoliv speciální žárovky.

Skleněný květináč:

Zdroj: homelove.cz

K tomu, aby naše domácnost byla přirozeného světla, ovšem potřebujeme víc, než jen velká okna. Je také žádoucí vymalovat vybrané místnosti těmi správnými barvami (například bílou či žlutou, které mají skvělé odrazové schopnosti), pořídit si odpovídající nábytek (a vhodně ho rozestavit), osvojit si různé triky se sklem (co třeba investovat do prosklených dveří či rovnou stěn?) a tak dále. Podívejte se, jak by to mělo vypadat.

Zrcadlo v černostříbrném rámu:

Zdroj: homelove.cz

Typický obývák ve skandinávském stylu. Dřevěná podlaha, pohodlná pohovka, elegantní krb, dekorace z přírodních materiálů… co dodat:

Zdroj: bloglovin.com

Bílé kuchyně často bývají zbytečně sterilní. V tomto případě se ale designéři nebáli použít větší počet kontrastních prvků, takže výsledek rozhodně neunavuje oči. Všimněte si stropního okna:

Zdroj: bloglovin.com

Této jídelně dominuje nádherný křišťálový lustr. Přestože stůl a židlemají černou barvu, celkově místnost působí velmi jasně a vzdušně:

Zdroj: homelove.cz

Pokud je nějaký byt situovaný vysoko nad zemí, měl by nabízet dechberoucí výhledy. Klidně i z ložnice:

Zdroj: bloglovin.com

A závěrem jeden senzační koutek, který podle potřeby slouží k relaxaci i k práci:

Zdroj: bloglovin.com