5 inspirativních interiérů s velkými knihovnami

 

Kapacita vaší současné knihovny už je nedostačující? Pak určitě oceníte tento článek.

 

Problém s knihovnami spočívá v tom, že by v ideálním případě měly být co největší – v důsledku čehož je poměrně náročné zakomponovat je do interiéru (zvlášť jestli se bavíme o bytě či domě nevelkých rozměrů).

Loď - knihovna a vinotéka:

Zdroj: homelove.cz

Pořizovat knihovničky s pár poličkami ale prostě nemá valný smysl, protože počet knih zpravidla neustále roste – nějaké si kupujete, jiné vám dávají vaši blízcí (dle statistik jde o třetí nejčastější dárek) apod. Takže, co s tím? Prohlédněte si následující fotografie – třeba vás některé řešení zaujme natolik, že se rozhodnete ho také vyzkoušet.

Police:

Zdroj: homelove.cz

1) knihovna v prostoru pod schodištěm – za předpokladu, že bydlíte v patrové nemovitosti, jde o jednu z nejlepších věcí, které vám můžeme doporučit:

Zdroj: desiretoinspire.net

2) knihovna v podkrovní ložnici – rádi si čtete před spaním? Tak proč nevyužít stěnu za postelí a nezabudovat do ní poličky:

Zdroj: desiretoinspire.net

3) knihovna u okna – i plochu kolem oken obvykle necháváme ladem. Což je velká škoda:

Zdroj: desiretoinspire.net

4) knihovna oddělující dvě místnosti – ne každá zeď je tak tlustá, aby bylo možné do ní vestavět nějaký nábytek. V takovém případě můžete zapřemýšlet o tom, že byste ji částečně strhli (samozřejmě jen pokud není nosná) a knihovnu, regálskříň… umístili do vzniklého prostoru:

Zdroj: desiretoinspire.net

5) knihovna u krbu – může skvěle podtrhnout celkovou atmosféru pokoje (záleží i na tom, jaké přesně knihy do ní dáte):

Zdroj: desiretoinspire.net