5 fascinujících interiérů z knihy The Inspired Home: Interiors of Deep Beauty

 

Čistota. Smyslnost. Vrstvení. Zdrženlivost. Rovnováha. Pět věcí, které najdete v dnešním článku…

 

Po zhlédnutí fotografií z The Inspired Home: Interiors of Deep Beauty od Karen Lehrman loch jsme se cítili… očištěni. Tyhle přírodní interiéry prostě mají blahodárný vliv na lidskou mysl – uvolní ji a uklidní. A taky ve vás vzbudí potřebu okamžitě jít a vyházet všechny nepotřebné věci do kontejneru.

Skříňka se zásuvkami:

Zdroj: homelove.cz

To ale rozhodně neznamená, že by inkriminovaná kniha byla o minimalismu. Je o tom, jak dosáhnout pocitu emocionálního i duchovního pozdvihnutí – stačí obklopit se věcmi, v jejichž přítomnosti se cítíte skvěle.

Buddha XL:

Zdroj: homelove.cz

Tyto obývací pokoje, kuchyně… nebyly navrženy kvůli tomu, že by jejich vlastníci chtěli zapůsobit na své přátele nebo následovat aktuální módní trendy, ale pro potěchu duše (Bloch to nazývá „designovým detoxem“). Jsme zvědavi, jak budou působit na vás.

Stolek se šuplíkem:

Zdroj: homelove.cz

Čistota – tento 300 let starý statek na sicilském ostrově Salina nedávno prošel kompletní renovací. Kombinace bílé barvy a přírodních materiálů je prostě skvělá:

Zdroj: houzz.com

Smyslnost – interiérová designérka Catherine Weyeneth Bezençon transformovala francouzskou stodolu z roku 1890 do oduševnělého domova, zařízeného klasickým i moderním nábytkem:

Zdroj: houzz.com

Vrstvení – patříte k milovníkům různých uměleckých artefaktů? Pak budete z tohoto luxusního penthousu v Bangkoku nepochybně nadšeni:

Zdroj: houzz.com

Zdrženlivost – věřte-nevěřte, ale tato jídelna je součástí skutečného hradu. Jeho majitelka, módní návrhářka Luisa Beccaria, ovšem chtěla, aby interiér pokud možno moc nekorespondoval s exteriérem:

Zdroj: houzz.com

Rovnováha - vítejte v obýváku bytového designéra Darryla Cartera. Přestože je v něm není příliš mnoho věcí, díky velkým kouskům (zástěna z banyánové kůry, masivní konferenční stolek, válenda vyrobená z antických nosítek pro přepravu nemocných) rozhodně nevypadá stroze:

Zdroj: houzz.com