20 skvělých nápadů, jak obohatit vaše bydlení nábytkem ve vintage stylu

 

Hlavní charakteristikou vintage nábytku je jeho opotřebený vzhled nebo viditelně starší design. Rozhodně nebývá jednoduché dobře skloubit více stylů dohromady, ale když se to povede, výsledek stojí za to.

A po jakých kusech vintage nábytku je nejčastěji sháňka? Jde o skříně, komody, příborníky, kredence, stolky, stoly, židle, lavice, truhly, poličky i menší dekorativní předměty, které doplňují interiér.

bílý stolek

Tomuto stylu povětšinou kraluje bílá nebo béžová barva, která je dominantní jak u nábytku, tak u interiérových barev a doplňků. Oblíbené je ale i používání kontrastních barev, které ovšem tónově ladí s většinou. Absolutním specifikem vintage je pak viditelné opotřebení nábytku, které mu dodává patinu a punc.

Pořiďte si svůj vintage stolek, nebo konferenční stolek

stolek

Vintage není o tom, aby vše bylo stejné, ba naopak. Stůl s různými styly židlí může mít své kouzlo, stejně tak z neslučitelného se dá udělat dokonalá souhra. Jde o hru a je na každém, co odpovídá jeho vkusu a co se mu líbí.

Nejvíce komplikované  může být sehnat jednotlivé kusy nábytku v podobném stylu nebo alespoň v takovém stylu, který se líbí právě vám. Dobrou variantou je obrátit se na specializovaný obchod přímo s vintage nábytkem, kde pravděpodobně naleznete jednotlivé kusy, které k sobě dokonale ladí.  Vintage se dá využít jak na chalupě, tak i v domácnosti -dodá interiéru zcela jedinečný nádech a učiní z něj naprosto unikátní prostor.

 

Vintage stolek má v sobě ducha starých časů a spolu s elegantními čalouněnými židlemi má své kouzlo.  Bílá barva stolku ladí se světlým interiérem a dodává místnosti vzdušnost.

 

 

Útulný kout pro odpočinek, nebo jen pro stylové využití prostoru. Vintage židle a stolek navodí atmosféru i v modernějším bytě. Autentický porcelán doplňte čerstvými květinami.

 

Zdroj: Internet
 

Staré štafle nebo schůdky využijte jinak. Ušetří prostor, prakticky je lze využít jako poličky a ještě udělají parádu na terase i zahradě.

 

Zdroj: Internet
 

Vintage lze velice dobře snoubit i s moderními prvky. Starý jídelní stůl se stylovými židlemi báječně doplňují jinak poměrně moderní prostor kuchyně.

 

Zdroj: Internet
 

Pracovní stolek, který dříve možná stál v dílně, skvěle poslouží jako dekorace, stejně tak jako úložný prostor.

 

Zdroj: Internet
 

Starší skříňka na nádobí a porcelán díky čirému sklu ukáže, co se skrývá uvnitř - a navodí venkovskou atmosféru.

 

Zdroj: Internet
 

Vintage komodu lze umístit do chodby, obývacího pokoje nebo třeba i do ložnice.

 

Zdroj: Internet
 

Jídelní stůl a různé židle jsou důkazem, že fantazii se meze nekladou.

 

Zdroj: Internet
 

Starou skříňku z chalupy je škoda vyhodit. Určitě jí místo najdete a bude vám dělat radost.

 

Zdroj: Internet
 

Staré houpací křeslo po prarodičích má svou patinu a pokud mu věnujete péči, poslouží i dalším generacím a navíc udělá parádu.

 

Zdroj: Internet

 

 

Bílá lavice s úložným prostorem obohatí interiér místnosti a hodí se do všech světlých prostor. Starší kusy nábytku doplňte polštářky ve stejném venkovském stylu.

 

Zdroj: Internet
 

Vintage nábytek se vám stane inspirací.