10 úžasných stromových domků (2/2)

 

Taky jste v dětství toužili po domku vysoko ve větvích, kde byste mohli prožívat různá báječná dobrodružství a dospělí by tam měli zakázaný přístup? Pak vás tento článek jistě potěší.

 

V dnešním druhém dílu našeho miniseriálu (první díl naleznete zde) si prohlédneme dalších pět úžasných stromových domků, které se nacházejí v různých zemích světa. Doufáme, že vás jejich fotografie inspirují k tomu, abyste něco podobného vytvořili i pro své vlastní potomky – nebo sami pro sebe.

Stolička:

Tento typ nemovitostí totiž rozhodně nemusejí využívat jen děti. Jak jsme si již řekli, domek na stromě může klidně sloužit jako kancelář, umělecký ateliér nebo třeba romantické hnízdečko lásky. Záleží jen na vás!

Dřevěná nádoba zelená:

6) stromový domek v Solingeu (západní Německo) – malá Clara vždy chtěla mít vlastní stromový domek, ve kterém by mohla spát, hrát si a číst své oblíbení knihy. Její otec, architekt Michael Schumacher, jí tento sen splnil.

7) stromový domek poblíž Moskvy (Rusko) – autor této stavby, která silně připomíná vejce či vosí hnízdo, se inspiroval ruskými košíky z vrbového proutí.

8) stromový domek ve Voironu (jihovýchodní Francie) – nefalšovaný srub, postavený z autoklávovaného borového dřeva. Podlahová plocha činí 12 metrů čtverečních.

9) stromový domek v Palmerston North (Nový Zéland) – typické „chlapské doupě“ s vlastním vytápěním a motorizovaným padacím mostem. Ideální místo pro popíjení piva s přáteli, nemyslíte?

10) domek ve Skotsku – není sice umístěn přímo na stromě, ale zmínit jsme ho prostě museli. Už jen proto, že je perfektně řešený – disponuje spacím, jídelním a kuchyňským koutem a dokonce i koupelnou! Co víc si přát?