10 úžasných stromových domků (1/2)

 

Taky jste v dětství toužili po domku vysoko ve větvích, kde byste mohli prožívat různá báječná dobrodružství a dospělí by tam měli zakázaný přístup? Pak vás tento článek jistě potěší.

 

Stromový domek může sloužit jako herna pro děti nebo romantická ložnice. Můžete zde nerušeně meditovat, lenošit, pracovat… fantazii se zkrátka meze nekladou.

Lavice z lodi:

Zdroj: homelove.cz

Vybrali jsme pro vás deset takových domků, které se nacházejí v různých zemích světa – Rusku, Německu, Japonsku, Itálii atd. Všechny ale mají jedno společné – představují místo, kde ožívají sny.

Konferenční stůl samorost:

 

Zdroj: homelove.cz

 

1) stromový domek v Mjölby (jižní Švédsko) – byl vybudován pro dvě děti (a jejich kamarády) na rozložitém dubu v zahradě rodinného domu. Je zařízen nábytkem pocházejícím z různých bazarů.

Zdroj: houzz.com

2) stromový domek v San Pietru (severovýchodní Itálie) – disponuje hernou o velikosti 4 metry čtvereční a balkonem o velikosti 2 metry čtvereční. Nabízí úchvatné výhledy na oblast Valpolicella, známou svým lahodným vínem. Jeho autorem je architekt Jacopo Gozzi z TreeTopBuilder.

Zdroj: houzz.com

3) stromový domek v Medio Cudeyo (severní Španělsko) – tento domek je vyroben z velmi netradičního materiálu - vysokopevnostního polyesteru potaženého PVC. Při jeho instalaci nebyla použita žádná elektrická zařízení, pouze klasické kladky.

Zdroj: houzz.com

4) stromový domek v Burlingamu (USA) – velkoryse pojatá stavba, v jejímž interiéru můžete obdivovat stylový vintage nábytek i krásné koberce. Zajímavé je, že její tvůrce ji navrhl tak, aby nebylo zapotřebí odstraňovat žádné větve.

Zdroj: houzz.com

5) stromový domek v Kawaguchi Lake (jižní Japonsko) – vznikl na popud jistého japonského podnikatele, který dospěl k názoru, že by bylo skvělé pořádat firemní meetingy na stromě. Jelikož zvolena lokalita je velmi vlhká, architekt Tsuyoshi Yomoya (specialista na tento typ nemovitostí) použil syrový cypřiš importovaný až z Austrálie.

Zdroj: houzz.com