10 tipů, jak opticky zvětšit kuchyň (1/2)

 

Připadáte si ve své kuchyni jako v krabičce od sardinek? Pak si určitě přečtěte následující článek…

 

Která hospodyňka by netoužila po velké a špičkově vybavené kuchyni? Bohužel, řada bytů i domů disponuje pouze malými kuchyňkami (popřípadě kuchyňskými kouty). A není divu – ve srovnání s ložnicí či obývacím pokojem v této místnosti totiž trávíme poměrně málo času. Zvlášť v dnešní uspěchané době, kdy se většina z nás stravuje v práci, škole či různých fast foodech.

Zdroj: homelove.cz

Pokud však patříte k nadšencům do vaření a chtěli byste svou kuchyň zvětšit alespoň opticky, když už to nejde jinak, vyzkoušejte následující tipy.

Pořiďte si do kuchyně křídovou tabuli – jde o velmi zajímavý, zábavný a v neposlední řadě i praktický prvek.

Zdroj: brit.co

Udělejte si alespoň malé posezení – spousta kuchyní slouží opravdu jen k přípravě jídla a jinak se v nich nikdo nevyskytuje. V důsledku toho působí příliš separátně až izolovaně.

Zdroj: brit.co

Přidejte ostrůvek – skvělý způsob, jak získat další pracovní plochu. Někteří ho používají i jako domácí kancelář.

Zdroj: brit.co

Vyhraďte všem předmětům (talířům, skleničkám, příborům, obracečkám, kastrolům atd.) své místo –  možná se budete divit, o kolik prostornějším dojmem bude vaše kuchyň působit:

Zdroj: brit.co

Pohrajte si s barvami a vzory – například barevné podlahy místnost oživí a dodají jí osobitý charakter. Že do výměny podlahy investovat nehodláte? Tak si alespoň kupte pořádný koberec…

Zdroj: brit.co