10 extrémně úzkých domů (1/2)

 

Zajímá vás, jak vypadají ty nejužší domy na světě? Čtěte dál!

 

Některé domy jsou natolik úzké, až se zdá, že o ně ani nikdo nemůže mít zájem. Pravý opak je však pravdou. Tyto nemovitosti se ve skutečnosti těší stále větší a větší oblibě. Důvod je úplně jednoduchý – jsou finančně dostupné. A řada lidí dá přednost levnému bydlení v malých prostorech před pronájmem či koupí něčeho většího… a nesrovnatelně dražšího.

Špalek na sezení barevný:

Zdroj: homelove.cz

Ovšem stavby, jejichž fotografie naleznete níže, posouvají význam slovního spojení „život v malém domku“ na zcela novou úroveň. Ostatně přesvědčte se sami.

Zrcadlo v dřevěném rámu:

Zdroj: homelove.cz

Kanonia 20-22 (Varšava, Polsko) - tato legrační stavba prý vznikla kvůli daňovému systému v 17. století, který byl založen právě na šířce čelní fasády:

Zdroj: techinsider.io

Domek v Seattlu (Washington, USA) – díky klínovitému tvaru disponuje mnohem větší plochou, než by se na první pohled mohlo zdát (cca 80 metrů čtverečních):

Zdroj: techinsider.io

La Casa Estrecha (Old San Juan, Portoriko) – dvoupatrová budova široká pouhých 152 cm je častou zastávkou turistů:

Zdroj: techinsider.io

75 1/2 Bedford Street  - aneb nejužší domek v New Yorku (USA). Podle serveru Curbed.com zde bydleli například Cary Grant, John Barrymore, Edna St. Vincent Millay či Margaret Mead:

Zdroj: techinsider.io

The Wedge (Great Cumbrae, Skotsko) – tento objekt byl svého času zmíněn v Guinessově knize rekordů. Šířka? Necelých 120 cm:

Zdroj: techinsider.io