Vintage nábytek před objektivem aneb jak fotí profesionálové

Udělat kvalitní fotografii interiéru je mnohem náročnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Jednou z nejznámějších žen, které toto umění ovládají, je bezesporu Pia Ulin.

Pia Ulin je mimořádně talentovaná švédská fotografka, která se specializuje především na interiéry a lifestyle. Publikovala také dvě knihy a dokončila jeden dokumentární film. Ve svém newyorském studiu (i mimo něj) pořizuje snímky moderního nábytku, vintage kousků a vzájemných kombinací obojího. Podívejte se na vybrané z nich.

Oprýskané stěny kontrastují s modrou rozkládací sedací soupravou, zatímco zebří kožešina rozprostřená na podlaze krásně ladí s polštářky:

Zdroj: linkdeco.se

Do rohu místnosti se hodí nejen pohodlné křeslo s podnožkou, ale i obraz. Ovšem nemusí být nutně pověšený – mnohem zajímavějšího výsledku dosáhnete, pokud ho prostě položíte na zem:

Zdroj: linkdeco.se

Vintage dekorací a doplňků není nikdy dost. Na okenním parapetu si můžete vyrovnat například malované hrníčky a talířky:

Zdroj: linkdeco.se

Samostatnou zmínku si zaslouží také dřevěný stůl se dvěma lavicemi. Celkový dojem podtrhuje váza s uschlou větví a umělecké dílo na zdi:

Zdroj: linkdeco.se

„Koupelna“, respektive prostor vyhrazený pro provádění osobní hygieny. Všimněte si stylových kamen v pozadí:

Zdroj: linkdeco.se

Líbí? Nelze se divit, že mezi Piiny stálé klienty patří společnosti jako Ikea, Anthropologie a H&M Home. Kromě toho fotí také pro řadu prestižních magazínů (Elle Decoration, Martha Stewart atd.).

homelove.cz | 23. 10. 2013

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.