Úžasný dům v Dublinu

Dnes pro vás máme jednu opravdu povedenou rekonstrukci…

Tento dům, pocházející z padesátých let předminulého století, v průběhu času prošel hned několika rekonstrukcemi. V rámci jedné z nich byl rozdělen do tří samostatných bytových jednotek. Jeho aktuální majitelé (Siobhan Lam a Jamie Hughes) se ovšem rozhodli obnovit jeho původní podobu – a to bez pomoci profesionálů.

Bílá šuplíková komoda:

„Plán byl takový, že nejprve budeme bydlet nahoře a přestavíme spodek a pak naopak,“ vysvětluje Siobhan. „Rekonstrukce nebyla vůbec jednoduchá – strhli jsme zdi i schody, přemístili dveře, zbourali komíny, omítli stropy, instalovali nová plastová okna a dveře…“ vypočítává. Všechna ta námaha ale stála za to – dům je krásný, funkční a velmi osobitý.

V dramaticky pojaté předsíni nás zaujal především černý strop a zlatý lustr. Tato kombinace vypadá opravdu dobře:

Zdroj: designsponge.com

Obývacímu pokoji dominuje stylový krb, který byl dřív schovaný za sádrokartonovou deskou:

Zdroj: designsponge.com

Další pěkný krb můžete obdivovat v jídelně. Samostatnou zmínku si zaslouží také velké balkonové dveře, díky kterým je místnost plná přirozeného světla a působí prostornějším dojmem:

Zdroj: designsponge.com

Kuchyně je na nás vkus příliš moderní, ale proti gustu… Mimochodem, stoličky pocházejí z jisté školní chemické laboratoře:

Zdroj: designsponge.com

Hlavní ložnice. Zdi zdobí různé osobní předměty a japonská dekorativní samolepící páska (washi):

Zdroj: designsponge.com
homelove.cz | 18. 05. 2015

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.