Tři magická slova pro čistý domov a lepší život

Taky neustále bojujete proti chaosu a nepořádku? Pak si určitě nenechte ujít tento článek…

 

Možná vás to překvapí, ale téměř každá věc ve vaší domácnosti má své místo. To jí obvykle vyhrazujeme už během nákupu. Pořizujeme-li si nový hrnec, počítáme s tím, že bude uložen v kuchyňské lince. Pořizujeme-li si nové tričko, počítáme s tím, že bude uloženo v šatní skříni. Atd.

Masivní přírodní komoda:

Liquid error: undefined method `product_images' for nil:NilClass

Pokud si tuto skutečnost uvědomíte, jistě vás napadne neodbytná myšlenka – jak je tedy možné, že musím neustále uklízet?

Zdroj: houzz.com

Problém spočívá v tom, že celá řada předmětů má tendenci se neustále pohybovat (ve skutečnosti s nimi samozřejmě hýbeme my, ale to teď není až tak důležité). Umístíme-li sošku Buddhy do prosklené vitríny, můžeme s velmi vysokou pravděpodobností předpokládat, že jí tam nalezneme i za měsíc či za půl roku. Oproti tomu na takové ponožky lze narazit všude možně –  na sušáku, ve skříni, na židli, pod postelí, v myčce na nádobí… dobrá, to už trochu přeháníme, ale pointa je snad jasná.

Zdroj: houzz.com

Jak tedy ona tři magická slova znějí? KAM TO PATŘÍ? A věřte nevěřte, opravdu to funguje! Položte si tuto otázku pokaždé, když na křesle, pohovce, konferenčním stolku … objevíte dávno dočtenou knihu, lžičku, kelímek od jogurtu… a rovnou ji zodpovězte. Klidně nahlas. Do knihovny, příborníku, odpadkového koše…? Bingo!

Zdroj: houzz.com

Občas budete muset umlčet zákeřný vnitřní hlas, který vám bude našeptávat, že se vážně nic nestane, když tu zakutálenou tužku zvednete ze země až později (k čemuž pochopitelně nedojde). V takové chvíli se zdravě rozčilte. Dupněte si. Vsugerujte si, že celý svět na vás spoléhá, vezměte tu malou dřevěnou potvoru do ruky a vyražte s ní na strastiplnou pouť k psacímu stolu. Jakmile se tohle naučíte (nejrychlejší způsob = časté opakování), máte vyhráno. A váš život se změní.

 

homelove.cz | 22. 07. 2014

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.