Šílený dům v Texasu

Barevný a chaotický – takový je dům, který si pro sebe postavil slavný (dnes už nežijící) americký architekt Charles W. Moore

Tato originální nemovitost se nachází v texaském Austinu. A nutno uznat, že Charles se při jejím navrhování rozhodně nebál pořádně popustit uzdu fantazii – pokud ji navštívíte, budete si připadat doslova jako Alenka v říši divů.

Lehátko z lodi:

Dům se může pochlubit nejen velkým venkovním bazénem, ale také nefalšovaným opiovým doupětem. My bychom v něm asi bydlet nechtěli, ale věříme, že řada z vás jim bude nadšená.

Šuplíková komoda barevná:

Vstupní hala. Moore prostě miloval křiklavé barevné kombinace (a taky rád sbíral různé umělecké předměty). Všimněte si pěkného vintage stolku s vyřezávanýma nohama a úchvatné podlahy:

Zdroj: frommoontomoon.blogspot.cz

Obývák působí vysloveně psychedelicky. „Rohaté“ křeslo, modro-červený krb, atypické nástěnné dekorace… uf, úplně nám z toho přecházejí oči:

Zdroj: frommoontomoon.blogspot.cz

Detailní záběr na knihovnu. Nebyl by to Charles, aby jí trochu nezkrášlil a nevyužil i k vystavení dalších zajímavých artefaktů:

Zdroj: frommoontomoon.blogspot.cz

Venkovní posezení. Část bazénu je stíněné popínavými rostlinami. Ve srovnání s interiérem má tohle místo ale tak trochu smutnou atmosféru:

Zdroj: frommoontomoon.blogspot.cz

A závěrem ještě již zmíněné opiové doupě. Nádherně bohémské, nemyslíte?

Zdroj: frommoontomoon.blogspot.cz
homelove.cz | 18. 08. 2015

Další články

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.