Seznamte se: První plovoucí domy na světě

Líbilo by se vám bydlet na soukromém ostrově? A co třeba v Dubaji?

Na umělých ostrovech (Oqyana World First) v Dubaji v nadcházejících letech vyroste 33 luxusních „plovoucích“ domů, určených pro tu nejnáročnější klientelu.

Loď - knihovna a vinotéka:

Každé z těchto sídel bude disponovat velkou zahradou, bazénem a samozřejmě i vlastní pláží. Jejich vybudování nedávno schválila státní organizace Nakheel. Navrhovat je bude architektonická společnost Waterstudio.NL a to na základě požadavků zákazníků.

Zdroj: inhabitat.com

Není bez zajímavostí, že Waterstudio.NL na tomto projektu spolupracuje s Jeanem-Michelem Cousteauem (synem slavného oceánografa Jacquesem-Yvesem). Součástí miniaturní ostrůvků bude také podvodní habitat, díky čemuž budou poskytovat útočiště nejen zhýčkaným miliardářům, ale i mořským živočichům a rostlinám.

Dekorace XXL - Pádla:

Společnosti Oqyana Real Estate a Amillarah Private Island již oznámily, že mají v úmyslu podobné plovoucí domy nabízet i na Maledivách a u pobřeží Miami v USA. Pořídili byste si nějaký takový nebo dáváte přednost bydlení na pevnině?

homelove.cz | 01. 07. 2015

Další články

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.