Prozatímní, ale efektivní: 5 tipů, jak zakamuflovat ošklivé podlahy

Poškrábané parkety, potrhaná linolea, poškozené dlaždice, zničená plovoucí podlaha… co s tím?

I pokud nemáte dostatek finančních prostředků na opravu či rovnou kompletní výměnu podlah (nebo bydlíte v pronájmu), neznamená to ještě, že je nemůžete zamaskovat – nebo jejich ošklivost alespoň minimalizovat na přijatelnou míru. Že nevíte jak na to? Vyzkoušejte jeden z následujících tipů:

1. použijte více různých koberečků – zakrýt nevzhlednou podlahu kobercem napadne asi každého, ale „koláž“ z koberečků může vypadat mnohem lépe:

Zdroj: apartmenttherapy.com

2. vytvořte „kobercovou dlažbu“ – není to sice právě levné, ale docela efektivní. A – stejně jako v předchozím případě – originální:

Zdroj: apartmenttherapy.com

3. pořiďte si dočasnou vinylovou podlahu – toto řešení v poslední době volí čím dál tím víc lidí. Vinylové podlahy jsou totiž velmi odolné a snadno se pokládají i udržují:

4. zamaskujte nejošklivější části podlahy ubrusem – nyní je samozřejmě řeč o kuchyních, do kterých se koberce zase až tak moc nehodí. Oproti tomu ubrusy se v nich jak známo vyjímají skvěle – ať už na stolech či pod nimi:

5. položte na starý koberec laminátovou podlahou – že to zní hodně divoce? Ano, ale není to nemožné. A přestože jde o relativně drahou a časově náročnou záležitost, výsledky bývají poměrně působivé:

homelove.cz | 15. 04. 2014

Další články

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.