Originální dekorace: Kameninové nádoby

Jakmile se masově rozšířily ledničky, bylo už zbytečné ukládat některé potraviny do chladných sklepů či spižírn. Kameninové nádoby se tak začaly používat k dekorativním účelům.

Interiéry zkrášlené starými kameninovými nádobami poutají zaslouženou pozornost a dokážou okouzlit i jedince, kteří milují modernismus. Mnoho z nich totiž vyrůstalo na venkově a tyto nádoby jim připomínají časy jejich dětství.

Malované vědro:

Liquid error: undefined method `product_images' for nil:NilClass

„Některé kameninové nádoby jsou tak krásně zdobené, až se člověk zdráhá věřit, že měly čistě praktickou funkci. Ale je tomu skutečně tak. Kamenina se vyráběla v široké škále velikostí i dezénů, nicméně všechny se používaly pro přepravu a uchování různých tekutin, masa, obilí či nakládané zeleniny,“ uvedl Tom Baker z Dig Antiques.

Z této nádoby její majitelé udělali květináč. Červené křídlo značí, že byla vyrobena americkou společností Red Wing Stoneware:

Zdroj: houzz.com

Kamenina se pochopitelně hodí hlavně do kuchyní/jídelen. Skvěle vynikne v kombinaci s vintage nábytkem:

Zdroj: houzz.com

Sbírka nádob s kobaltově modrými vzory. Samostatnou zmínku si zaslouží také zlatý kohout nad umyvadlem:

Zdroj: houzz.com

Opravdu velké kousky lze například umístit do předsíně a odkládat do nich deštníky, vycházkové hole atp.:

Zdroj: houzz.com

Další možnost – kamenina v obývacím pokoji. Ale pozor, manipulace s nádobami těchto rozměrů je poměrně obtížná, a to i když disponují držadly:

Zdroj: houzz.com
homelove.cz | 05. 06. 2014

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.