Opřete zarámovaná umělecká díla o zeď nebo nábytek! 5 skvělých tipů, jak na to

Opřené obrazy či zarámované fotografie, plakáty atp. mohou být velice zajímavým interiérovým prvkem – pokud to ovšem nevypadá tak, jako byste prostě jen byli líní je pověsit.

Na úvod si zodpovězme otázku, proč vlastně zarámovaná umělecká díla někde o něco opírat? Toto řešení má hned několik výhod – mimo jiné nemusíte vytahovat kladívko a hřebíky pokaždé, když si pořídíte nový obraz nebo chcete změnit rozmístění těch stávajících. Oceníte ho rovněž v situaci, kdy už na stěnách jednoduše není žádné volné místo. Níže naleznete pět tipů, které vám pomohou dosáhnout opravdu dobrého výsledku:

1. mějte svoje drahocenné kousky pohromadě, ale různě vysoko. Například několik obrazů na krbové římse plus jeden dole na zemi:

Zdroj: apartmenttherapy.com

2. nebojte se využívat méně obvyklá místa – třeba okno nad dřezem nebo klavír:

Zdroj: apartmenttherapy.com

3. umístěte obrazy, zarámované fotografie… do vitríny (poličky atd.) společně s dalšími artefakty či přírodninami. Jen pozor na to, aby výsledek nepůsobil příliš přeplácaně.

Zdroj: savvyhomeblog.com

4. založte si vlastní uměleckou sbírku. Následně ji můžete vystavit v „galerii“ podobné té, kterou vidíte na následující fotografii:

Zdroj: apartmenttherapy.com

5. nemějte strach opřít i skutečně velké kousky. Alespoň nebudete muset dlouze přemítat o tom, jak a kam je pověsit, aby později nikomu nespadly na hlavu.

Zdroj: apartmenttherapy.com
homelove.cz | 20. 02. 2014

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.