Kuća Kamena

Dnes se vypravíme na malebné dalmatské pobřeží, abychom tam navštívili jeden pozoruhodný dům známý jako "Kuća Kamena".

Tato jednoduchá kamenná stavba se nachází v městečku Novigrad a patří známému umělci a designérovi Borisi Kajmakovi. Na dům je krásný pohled především v noci, kdy jeho zdi dostávají modrý nádech. Modrá je Borisova oblíbená barva, ovšem v interiéru s ní šetří a používá ji pouze pro zvýraznění některých prvků.

Zrcadlo v dřevěném rámu:

Liquid error: undefined method `main_image' for nil:NilClass

Hned za hlavními vstupními dveřmi se nachází jídelní koutek, kterému vévodí modrá kombinovaná lednička. Na první pohled vás zaujme také lano a soustava kladek sloužící ke zdvihání padacích dvířek do patra:

Zdroj: desiretoinspire.net

Minimalisticky zařízený obývací koutek. Bílý sekretář, šedá pohovka… knihy jsou jednoduše vyskládané na dvou podélně položených dřevěných trámech:

Zdroj: desiretoinspire.net

V ložnici můžete obdivovat nádherný vintage nábytek. Postel, stolek, šatní skříň, židle (zastávající roli nočních stolků) a dokonce i zrcadlo - to všechno k sobě perfektně ladí:

Zdroj: desiretoinspire.net

Pracovna. Jedna stěna je neomítnutá. Psací stůl, židle, pohodlné křeslo, kamínka, starý psací stroj…:

Zdroj: desiretoinspire.net

Zajímavě řešená koupelna. Klasický sprchový kout, oddělený od zbytku místnosti plastovými či skleněnými stěnami, byste tu hledali marně:

Zdroj: desiretoinspire.net

 

Homelove.cz | 03. 07. 2014

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.