K pronájmu: Nádherná lyžařská chata ve Švýcarsku

Nevíte co s penězi? Lyžujete rádi? Pokud jste na obě tyto otázky odpověděli kladně, máme pro vás skvělý tip!

Tyto krásné lyžařské chaty navrhnul mezinárodně uznávaný švýcarský architekt (a vítěz Pritzker Prize) Peter Zumthor. Nacházejí se v malebné vesničce Leis a jedna z nich – Unterhus – je nyní nabízena ke krátkodobému pronájmu. Ve druhé – Oberhusu – žije sám jejich tvůrce a jeho manželka Annalisa, která v tomto kraji vyrostla a už dlouho toužila po domě v horách.

Zdroj: remodelista.com

Lehká, vzdušná a převážně dřevěná stavba skvěle zapadá do svého romantického okolí a je tak naprostým protikladem jedné z Peterových nejslavnějších prací – hotelu Thermes Vals postavenému z betonu a šedého křemence.

Chaty jsou umístěny přímo na zasněženém svahu. Obrovské okno poskytuje vynikající výhled do údolí:

Zdroj: remodelista.com

Stěny jsou z drážkovaných borových prken. Obývací pokoj je spojený s kuchyní i jídelnou a zařízený moderním nábytkem:

Zdroj: remodelista.com

Zumthorova práce je minimalistická, ale bohatá na detaily. On sám věnuje velkou pozornost především zpracování dřeva (jeho otec byl truhlář):

Zdroj: remodelista.com

I koupelna je dřevěná. Všimněte si malého okénka s posuvnou okenicí. Samostatnou zmínku si zaslouží také stylové dřevěné umyvadlo:

Zdroj: remodelista.com

Kamenná terasa s posezením. Za teplého počasí zde můžete například posnídat nebo poobědvat:

Zdroj: remodelista.com
homelove.cz | 20. 03. 2014

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.