Jak se žije v bývalém mlýně z 18. století

Citlivě provedená rekonstrukce, několik stavebních úprav…a ze starého mlýnu je rázem útulný rodinný dům.

Ještě před několika lety tento objekt bývalého mlýna chátral. Pak se ho však jedna rodina rozhodla koupit, přesunout na nové místo, zrekonstruovat a rozšířit. Výsledek opravdu stojí za to.

Zdroj: houzz.com

„Pod současnou podobou domu je podepsán architekt Terry Jackson. Určitě nemělo jít o klasické restaurování, ale to ještě neznamená, že jsme se nesnažili maximálně respektovat původní pojetí,“ vysvětlují majitelé této unikátní nemovitosti nacházející se v městečku Lewes v Delaware.

Pohled zvenku. Na levé straně domu vidíte přístavek (původně měl mlýn jen dvě místnosti v přízemí a ložnici v patře). Mansardová střecha je pokrytá šindelem ze západního červeného cedru:

Zdroj: houzz.com

Pro srovnání - takto mlýn vypadal před zahájením stavebních prací:

Zdroj: houzz.com

Obývací pokoj je zařízený stylovým vintage nábytkem. Kromě krbu si samostatnou zmínku zaslouží i jeho dřevěné obložení, které bylo – stejně jako schody do patra – vyrobené na míru:

Zdroj: houzz.com

Krb nesmí chybět ani v ložnici. Obestavba byla pečlivě zrekonstruována, sádrokarton místnost zesvětlil:

Zdroj: houzz.com

V přístavku se nachází další dvě ložnice, velký obývací pokoj, koupelna a kuchyň. Všimněte si krásných stropních trámů:

Zdroj: houzz.com
homelove.cz | 11. 12. 2013

Další články

Další produkty

Nahoru
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.